تاریخ: ۱۵:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مس سونگون در هفته هشتم لیگ برتر فوتسال برای حفظ صدرنشینی خود باید به مصاف ارژنی برود که شرایط مالی و امتیازی خوبی ندارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هفته هشتم مسابقات لیگ برتر فوتسال از فردا (جمعه) با برگزاری ۶ مسابقه آغاز می‌شود. پس از برگزاری دیدارهای این هفته، اردوی تیم ملی فوتسال از ۲۸ مرداد آغاز می‌شود و ملی‌پوشانی که نام آنها در لیست ناظم‌الشریعه دیده می‌شود، باید در این اردو حضور یابند.

در اولین بازی هفته، مس سونگون صدرنشین مقابل ارژن شیراز صف‌آرایی می‌کند. شاگردان بی‌غم به جز متحمل شدن شکستی سنگین در قرچک در هفته چهارم، در سایر دیدارهای خود به برتری رسیده و با ۱۸ امتیاز به صدر جدول تکیه زده‌اند. ارژن اما همچنان در مشکلات مالی خود غلت می‌زند و گلایه‌های اعضای این باشگاه هم تا حالا کار به جایی نبرده است. یک برد، یک تساوی، پنج شکست و حضور در دره دوازدهم جدول، حاصل تلاش تنها نماینده استان فارس در لیگ ۹۶ بوده است و این تیم قطعاً کار سختی در تبریز مقابل نارنجی‌پوشان آذری دارد.

مقاومت قرچک که بین تیم‌های تازه لیگ برتری شده، بهترین عملکرد را تا اینجای کار از خود نشان داده است، میزبان گیتی‌پسند اصفهان خواهد بود. مقاومت که با وجود زمزمه‌هایی مبنی بر واگذاری باشگاه به کار خود در لیگ برتر ادامه داد، با کسب ۱۱ امتیاز از ۶ مسابقه در جایگاه پنجم جدول جای دارد. گیتی‌پسند هم پس از به دست آوردن نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا، به دو پیروزی سخت مقابل آذرخش و شهرداری ساوه دست یافته و با ۱۶ امتیاز و یک بازی کمتر نسبت به مس، در جایگاه دوم جدول رده‌بندی حضور دارد. مقاومت در هفته چهارم با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل مس سونگون به برتری رسید تا نشان دهد مدعیان قهرمانی مقابل این تیم، ۴۰ دقیقه سختی در پیش خواهند داشت و در هم شکستن مقاومت این تیم برای بالانشینان مشکل خواهد بود.

تأسیسات دریایی رده سومی که مهران عالیقدر را به تازگی به تیم خود اضافه کرده، با آذرخش بندرعباس دیدار خواهد کرد. تأسیساتی‌ها پس از شکست هفته نخست مقابل مس سونگون، به پنج پیروزی متوالی و ۱۵ امتیاز رسیده‌اند اما با یک بازی کمتر، پایین‌تر از گیتی‌پسند در جایگاه سوم جدول قرار گرفته‌اند. آذرخش بندرعباس نیز که با مشکلات مالی زیادی روزگار می‌گذرانند، این هفته میزبان است و دغدغه هزینه‌های سفر به استان دیگر ندارد. کاروان این تیم هفته گذشته با کمک مدیران یک تیم بندرعباسی برای دیدار با شهروند راهی ساری شد. شاگردان روزپیکر با ۶ شکست و یک پیروزی، در رده سیزدهم جدول مسابقات جای دارند و تنها به خاطر ۲ امتیازی بودن هیئت فوتبال قم و ناتوانی این تیم در کسب پیروزی، به قعر جدول سقوط نکرده است.

برنامه بازی‌های هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتسال به شرح زیر است:

جمعه ۲۷ مرداد – ساعت ۱۶:۳۰

*مس سونگون – ارژن شیرازیمیم

جمعه – ساعت ۱۸

*آتلیه طهران قم-مقاومت البرز
*فرش‌آرای مشهد – شرکت ملی حفاری ایران
*پارسیان شهر قدس – هیئت فوتبال قم
*آذرخش بندرعباس – تأسیسات دریایی
*مقاومت قرچک -گیتی‌پسند اصفهان
*شهرداری ساوه – شهروند ساری

/تسنیم

پاسخی بگذارید