تاریخ: ۹:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در شرایطی راهی مسابقات جهانی خواهد شد که ۴ ستاره این تیم راهی این مسابقات نخواهند شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در شرایطی اواخر مرداد ماه راهی پاریس فرانسه خواهد شد که چهار ستاره سرشناس این تیم به دلیل مصدومیت نمی‌توانند تیم محمد طلایی را همراهی کنند. حسن رحیمی، رضا یزدانی، سیداحمد محمدی و کمیل قاسمی نفراتی هستند که در طول یک سال اخیر با مصدومیت‌های مختلف روبه‌رو شده‌اند تا تیم کشتی آزاد کشورمان بدون سردار راهی مسابقات جهانی۲۰۱۷ پاریس شود.

نخستین مصدوم تیم ملی سیداحمد محمدی بود که پیش از المپیک دچار مصدومیتی شدید شد و به همین دلیل نیز آوردگاه ریو ۲۰۱۶ را از دست داد. پارگی رباط صلیبی محمدی هنوز هم بهبود پیدا نکرده است و هرچند وی عمل جراحی موفقیت آمیزی داشته، اما به مسابقات انتخابی تیم ملی و به دنبال آن مسابقات جهانی نرسید تا میثم نصیری جایگزین وی شد.

رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم با شرایطی مشابه با محمدی و پایی لنگان راهی المپیک شد، اما در نهایت و در عین شایستگی نتوانست صاحب مدال شود و پارگی آشیل پای یزدانی او را نیز زیر تیغ جراحان برد. یزدانی بعد از المپیک زمان زیادی را از دست داد، ولی در نهایت عملی موفقیت‌آمیز در آلمان انجام داد، ولی یزدانی هم نتوانست به مسابقات جهانی پاریس برسد تا امیر محمدی جایگزین او در این وزن شود.

حسن رحیمی، سومین مصدوم تیم ملی کشتی آزاد در مسیر مسابقات جهانی بود. رحیمی در مسابقات انتخابی حضور پیدا نکرد تا اطری جوان عنوان نخست را به دست آورد. رحیمی تا آخرین لحظات نیز امیدوار بود راهی مسابقات شود، اما پای او هم جواب نداد تا وزن اول تیم ملی کشتی آزاد پس از سال‌ها از دست رحیمی خارج شود.

کمیل قاسمی آزادکار سنگین وزن کشورمان نیز هرچند دچار مصدومیتی سنگین نشد، اما دررفتگی کتفش باعث شد تا نتواند چند هفته تمرین انجام دهد و به همین دلیل با شرایطی ناآماده در مسابقات انتخابی روی تشک رفت و مقابل یدالله محبی شکست خورد تا شانس حضور در چهارمین مسابقات جهانی خود را از دست بدهد.

به این ترتیب محمد طلایی در چهار وزن بهترین نفرات خود را در مسابقات جهانی در اختیار ندارد و با توجه به اینکه حسن یزدانی از وزن ۷۴ به ۸۶ کوچ کرده است، این وزن نیز صلابت گذشته را ندارد و البته علیرضا کریمی، دیگر دارنده مدال برنز جهان نیز نمی‌تواند با توجه به شکست برابر یزدانی در وزن ۸۶ حضور داشته باشد. به هر شکل تیم جوان شده کشتی آزاد باید با تغییراتی اساسی راهی نبرد جهانی در مسابقات پاریس شود.

/تسنیم

پاسخی بگذارید