تاریخ: ۱۴:۰۳ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر از اعزام تیم بانوان به تورنمنت آسیا و اقیانوسیه و انتخابی قهرمانی جهان خبر داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، مریم دهستانی با اعلام این خبر گفت: تیم بانوان نیز هم زمان با تیم ملی آقایان در تورنمنت آسیا و اقیانوسیه، که به منظور کسب سهمیه مسابقات جهانی آلمان نیز هست، حضور می‌یابد.

وی افزود: این رقابت‌ها همزمان با هم به میزبانی چین برگزار می‌شود و با حمایت فدراسیون مقرر شد تیم ملی بانوان نیز در این رویداد ورزشی شرکت کند.

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر گفت: هنوز اطلاع دقیقی از تیم‌های شرکت کننده در بخش بانوان نداریم اما بهترین تیم‌های آسیا و اقیانوسیه قطعا حضور خواهند داشت و از میان تیم‌های شرکت کننده، تنها دو کشور مجوز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را دریافت می‌کنند.

دهستانی تصریح کرد: تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان تاکنون تنها در یک اعزام برون مرزی که مسابقات پاراآسیایی اینچئون بود، حضور یافته و این اعزام، دومین تجربه ملی پوشان در یک رویداد برون مرزی است. بر این اساس انتظار مقام از تیم نداریم اما ورزشکاران انگیزه های بسیار خوبی دارند و کادر فنی و انجمن نیز تلاش می کنند تا تیم را در شرایط خوب به این مسابقات اعزام کنند.

وی اضافه کرد: از مسابقات قهرمانی کشور و لیگ های باشگاهی سال‌های گذشته، نزدیک به ۲۰ ورزشکار که جوانان نیز در میان آنها حضور دارند، انتخاب شده اند که به اردو دعوت می شوند. در نهایت و پس از برگزاری سه مرحله اردو، تیم با ترکیب ۱۲ ملی پوش به مسابقات چین اعزام می شود.

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر خاطر نشان کرد: مسابقات انتخابی قهرمانی جهان در منطقه ی آسیا و اقیانوسیه، اواخر مهرماه در چین برگزار می شود و فرصت چندانی نداریم، به همین خاطر بازیکنان و کادر فنی تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا عملکرد خوبی در این رقابت ها به نمایش بگذارند.

دهستانی گفت: این اعزام تجربه بسیار خوبی برای تیم ملی بانوان خواهد بود و ملی پوشان جوانی که در تیم حضور دارند نیز می توانند تجربیات بسیار ارزشمندی از این اعزام بدست بیاورند و در نهایت پشتوانه خوبی برای آینده بسکتبال با ویلچر بانوان باشند.

وی در پایان اعلام کرد: اولین مرحله از تمرینات تیم ملی بانوان برای اعزام به این مسابقات از هشتم شهریور ماه آغاز می شود و اسامی مدعوین و همین طور کادر فنی نیز به زودی اعلام خواهد شد.

تورنمنت بسکتبال با ویلچر آسیا و اقیانوسیه، انتخابی مسابقات قهرمانی جهان آلمان، از ۲۹ مهر ماه تا ۷ آبان ماه سال جاری به میزبانی چین برگزار خواهد شد.

/تسنیم

پاسخی بگذارید