مشکلی که گریبان گیر رسانه هاست؛
تاریخ: ۲۲:۵۴ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
نام نویسنده: شعبان وفایی نژاد
مشکلات اقتصادی موجب ترویج تملق در اصحاب رسانه !

در چرخش و گردش هزینه های ادارات خود سبد تملق پروری را در ارکان مدیریتی تصویب کرده و اگر خبرنگاران، روزنامه ها و نشریات و سایت های خبری از آنها تعریف و تمجید بنویسند از بیت المال از سر تا پای آنها پول می ریزند .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در شرایط وضعیت بد اقتصادی کشورمان که همه اقشار مختلف مردم با مشکلات زیادی روبرو هستند در حوزه رسانه هم اقتدار و استقلال بسیاری از خبرنگاران را تهدید و تحریم کرده است .

در این چرخش و گردش بد اقتصادی جامعه قلم های صادقانه و شجاعانه منتقدین عدالت محور شکسته شده است ؛ اکثر مدیران کنونی جامعه از نقد اصحاب رسانه می ترسند و اجازه نقد به عملکرد خودشان را نمی دهند و تنها به تملق پروری هستند .

در چرخش و گردش هزینه های ادارات خود سبد تملق پروری را در ارکان مدیریتی تصویب کرده و اگر خبرنگاران، روزنامه ها و نشریات و سایت های خبری از آنها تعریف و تمجید بنویسند از بیت المال از سر تا پای آنها پول می ریزند .

در منطق اینگونه مدیران هیچ احدی حق عدالت نویسی و حق طلبی و پرسشگری را در دفاع از حق و حقوق ضعفا و فقرا و محرومین جامعه ندارد باید از سبک مدیریت آنها به عنوان معجزه الهی و امداد غیبی یاد و از خدمات مدیران گذشته به عنوان خیانت و جنایت و غارت بیت المال قلم بزنند و همه اقشار جامعه باید خود را در برابر اینگونه مدیران بدهکار بدانند .

امروز برخی از قلم مزدان مصلحت را در تأمین نان و نام و شهرت و شهوت مدیران ناکارآمد و غارتگران حق الناس به قیمت قربانی کردن عدالت جهت ترویج فرهنگ تملق پروری کار را به جایی رسانده اند که بسیاری از اصحاب رسانه  و خبرنگاران قلم وجدان خود را به مدیران اجاره می دهند تا تنها از آنها تملق و تجلیل کنند و خیانت و غارت آنها را به رنگ و بوی خدمت درآورند در غیر اینصورت بسیاری از مدیران از همه توان و قدرت خود برای نابودی خبرنگاران اقدام و قفل و رنجیر و تبعید و شلاق و تحریم در انتظار خبرنگاران خواهد بود .

کار به جایی رسیده که رسانه ها دچار خودسانسوری شده و مدیران رسانه به جهت اینکه تشکیلات آنها به تعطیلی کشانده نشود در حد روابط عمومی یا واحد اطلاع رسانی مدیران در حال زد و بند هستند نه زندگی رسانه ای هر مدیری بیشتر توان حیف و میل مالی داشته باشد مانور رسانه ها روی او بیشتر خواهد شد جنایت بزرگ برخی از رسانه در تملق پروری مدیران به نام مردم یعنی در دفتر کارشان نشسته و با مصاحبه های جعلی به نام مردم ، رضایت از عملکرد مدیران را به تصویر می کشند و بر کفش مدیران نالایق واکس می زنند .

بسیاری از پرسنل ادارات و کارگران و مظلومین ادارات از عمق فاجعه ناکارآمدی مدیران که می دانند چه بلایی بر سر تشکیلات آنها آمده ؛ از تیره و تار بودن چرخش و گردش و فساد مالی ناکارآمد با خبرند اما هر روز تیتر اول سایت ها و روزنامه ها و نشریات از گل و بلبل بودن حال و هوای ادارات سیاه بخت نقاشی شده است .

اگر روزنامه ها و هفته نامه ها و سایت ها در خدمت تملق مدیران نباشند از حق و حقوق مشاور ماهیانه میلیون ها تومان از جذب آنها در ادارات و سازمان ها خبری نخواهد بود .

در این شرایط آیا می شود دم از استقلال و اقتدار رسانه ها سخن گفت؟ اجازه حق و حقیقت نویسی داده نمی شود و چند نفر در اتاقکی نشسته و با حق الزحمه چند ده میلیونی از بیت المال ، ازمدیران نالایق اسطوره بزرگ مدیریت به خورد افکار عمومی می دهند .

همه از فسادهای مالی باخبرند اما حق خبردادن از این فاجعه را ندارند به یاد دارم روزی مطالبی نوشتم که مدیری علیه بنده شکایت به دادگاه ارسال کرد یکی از رفقا همین مدیر به وی گفت: آنچه که این صاحب قلم نوشته حق و حقیقت بوده و چرا شما ناراحت و نگران و خشمگین شده اید ؛ گفت: حق و حقیقت خوب است اما نباید حق نوشتن موجب تضعیف مدیران شود و دولت و نظام و اسلامی تضعیف می شود … ما مدیران نماد توانمندی اسلام و انقلاب و دولت هستیم خط قرمز نظام ما مسئولین کشور هستیم رسانه ها حق نقد و بررسی ما را ندارند !

متأسفانه در کشورمان دموکراسی جایگاهی در بین رسانه ها ندارد و اگر خبرنگاری شکایت مدیران علیه خود را در دادگاهها ببیند بلافاصله روانه زندان و احدی هم حق ندارد از زندان شدن وی بنویسد .

در کشورمان مدیران از بیت المال و حق الناس پاداش های ویژه برای خبرنگاران تملق نویس در نظر می گیرند و برخی از مسئولین به قدری ریخت و پاش مالی دارند که هر چند سال یک مدیر بر مسند آن قرار می گیرد اگر همین مدیر برکنار شود نام و یادی از وی در رسانه ها مطرح نخواهد شد .

تاکنون مدیری نیامده که در رسانه ها اعلام کند هر خبرنگار از نارسایی و مشکلات و ناکارآمدی حوزه مدیریتی خودش گزارش تهیه کند و مورد تشویق هم قرار خواهد گرفت و اما برخی از نقدها که در رسانه ها و صدا و سیما علیه برخی از مدیران مطرح می شود آنهم به جهت اهداف سیاسی و باندی خودشان است .

به هر حال وضعیت مطبوعات در کشورمان به هیچ عنوان رضایت بخش نیست و در شرایط کنونی بحران مالی جامعه و ریخت و پاش مالی مدیران ادارات اجازه نقد و بررسی عملکردها و دفاع از حق و حقوق مردم و کشور را نمی دهند .

پاسخی بگذارید