تاریخ: ۱۴:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

کاندیدای انتخابات هیئت کشتی استان فارس گفت: تخلفات گسترده‌ای در گزینش نفرات حاضر در مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان صورت گرفته است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،حمید عباسی، کاندیدای انتخابات هیئت کشتی استان فارس در مورد انتخابات این هیئت اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان استان فارس بدون اطلاع سرپرست هیئت کشتی و رعایت اساسنامه، نسبت به صورت غیر مستقیم نسبت به معرفی نفرات واجد شرایط برای حضور در مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان اقدام کرده است.

عباسی ادامه داد: در مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان ۱۷ نفر شامل یک نفر نماینده فدراسیون کشتی، یک نفر نماینده اداره کل ورزش و جوانان فارس، ۵ نفر روسای هیئت‌های کشتی شهرستان‌های فارس، دو نفر نماینده باشگاه‌های استان، ۳ نفر نماینده کشتی گیران استان، ۲ نفر نماینده مربیان، ۲ نفر نماینده داوران و یک نفر نماینده آموزش و پرورش حق رأی خواهند داشت.

وی افزود: در مجمع عمومی هیئت کشتی استان که روز چهارشنبه بدون حضور نماینده فدراسیون کشتی برگزار شد، اکثر نفرات مورد نظر اداره کل ورزش و جوانان به عنوان اعضای مجمع انتخاب شدند و تمامی این انتخابات بدون هماهنگی و اطلاع سرپرست کنونی هیئت بوده است.

عباسی اظهار داشت: ۵ نماینده‌ای که به عنوان روسای جدید هیئت‌های کشتی شهرستان‌های فارس انتخاب شدند همگی بدون اطلاع قبلی و هماهنگی با سرپرست هیئت بودند در صورتی که این شهرستان‌ها پیش از این صاحب رئیس هیئت قانونی بوده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین در انتخاب دو باشگاه استان نیز باشگاه عقاب که هم اکنون تشک کشتی در آن نیز پهن نیست به همراه تیم آکادمی نوروزی که چند ماهی از تشکیل آن نمی‌گذرد و هنوز هم به عنوان باشگاه ثبت نشده است معرفی شدند در حالی که ما در استان فارس باشگاه‌های قدیمی همچون باشگاه شهرداری یا صاایران را داریم.

عباسی در مورد انتخاب نماینده کشتی گیران و داوران نیز گفت: امید نوروزی قهرمان گرانقدر جهان و المپیک به همراه خانم احمدی و محمد مختاری انتخاب شدند در حالی که ما کشتی گیرانی همچون برادران گرایی و چند کشتی گیر مطرح دیگر را نیز داریم، همچنین در انتخاب داوران نیز به همین نحو عمل شده درحالی که ما داوران پیشکسوت‌تر و با تجربه‌تری را نیز در استان فارس داریم.

وی در مورد انتخاب نماینده مربیان نیز تصریح کرد: در انتخاب نماینده مربیان نیز محمدعلی چمیانی و نظام حسینی معرفی شدند که انتخاب آقای نظام حسینی نیز جای بحث دارد چراکه ما مربیانی همچون تذکر و دباغی را با سابقه کار بیشتر را داریم.

حمید عباسی در پایان خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توان نتیجه گیری کرد که انتخابات استان از پیش طراحی شده است و می‌خواهند شخص مورد نظر خود را به ریاست هیئت این استان برسانند. باید بگویم که مشکلات هیئت کشتی استان از چند سال قبل نیز وجود داشت و میانه خوبی بین آقای کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان و آقای عرب رئیس پیشین هیئت نبود و همین مسائل باعث شد که آقای عرب نیز استعفاء دهد. امیدوارم با ورود مراجع بالاتر به این موضوع فضایی پیش بیاید که رقابت برای انتخابات سالم باشد و فردی واجد شرایط و بدون زد و بند، رئیس آینده هیئت کشتی استان شود.

/تسنیم

پاسخی بگذارید