تاریخ: ۱۴:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سعید فرخی و مازیار الهامی در مسابقات کاراته جام وحدت و دوستی از دنیای مبارزه ملی خداحافظی کردند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در دومین روز پیکارهای کاراته جام وحدت و دوستی، هادی عرب در وزن ۸۴+ کیلوگرم با پنج پیروزی موفق شد ضمن کسب مدال طلا، روی سکوی قهرمانی این وزن بایستد.

هادی عرب که پیکارش را با پیروزی ۵ بر صفر مقابل مراد حاجی‌زاده از آذربایجان آغاز کرده بود در ادامه راه ۷ بر ۶ از سد مهدی آشوری گذشت، سپس زارکو آروسکی نفر سوم جهان از مقدونیه را ۴ بر یک شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز ۴ بر یک دیوپ فرانسوی را شکست داد. او در فینال ۴ بر ۲ احسان حیدری را مغلوب کرد و صاحب نشان طلا شد.

مهدی خدابخشی  نیز در فینال وزن ۸۴- کیلوگرم مقابل کیوان بابان به برتری ۶ بر ۲ رسید و صاحب مدال طلای این وزن در سیزدهمین دوره رقابت‌های کاراته وحدت و دوستی جام ارومیه شد.

خدابخشی ابتدا سیسه لهاد از فرانسه را ۴ بر صفر مغلوب کرد و در مبارزه دوم تورگوت حسن‌اف از آذربایجان را ۵ بر صفر از پیش رو برداشت. او سپس مقابل مهدی قراری‌زاده پس از تساوی ۳ – ۳ با قانون سنشو برنده میدان شد و در نیمه نهایی هم محمدرضا گیلان‌پور را ۴ بر صفر برد. میثم رشوند از ایران و سیسه لهاد فرانسوی مشترکاً سکوی سومی را در اختیار گرفتند.

همچنین در حاشیه اولین روز مسابقات بین‌المللی جام وحدت و دوستی در ارومیه، فدراسیون کاراته به پاس سال‌ها تلاش، ممارست و افتخارآفرینی، مبارزه خداحافطی را برای سعید فرخی و نیز مازیار الهامی تدارک دید.

سعید فرخی که به تازگی ۳۳ سالگی‌اش را پشت سر گذاشته در پیکاری نمادین برابر ذبیح‌اله پورشیب قرار گرفت تا پس از ۱۱ سال و کسب ۱۹ مدال رنگارنگ از رقابت‌های قاره‌ای و جهانی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ با دنیای قهرمانی کاراته در سطح ملی خداحافظی کند.

مازیار الهامی نیز  در یک دیدار نمادین با سامان حیدری مبارزه کرد تا از دنیای قهرمانی کاراته خداحافظی کند

/تسنیم

پاسخی بگذارید