تاریخ: ۱۸:۵۲ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۵
نام نویسنده: sobhan

رئیس سازمان لیگ گفت: مصمم هستیم تا از پیشرفت‌ بدهی تیم‌های بدهکار جلوگیری کنیم به همین خاطر قرار است بخشی از درآمد این تیم‌ها در اختیار کمیته انضباطی قرار گرفته تا آن‌ها پول را بین طلبکاران تقسیم کنند.   به گزارش “مازنداسپرت” مهدی تاج پس از جلسه هیات رئیسه سازمان لیگ گفت: در جلسه امروز […]

رئیس سازمان لیگ گفت: مصمم هستیم تا از پیشرفت‌ بدهی تیم‌های بدهکار جلوگیری کنیم به همین خاطر قرار است بخشی از درآمد این تیم‌ها در اختیار کمیته انضباطی قرار گرفته تا آن‌ها پول را بین طلبکاران تقسیم کنند.

 

به گزارش “مازنداسپرت” مهدی تاج پس از جلسه هیات رئیسه سازمان لیگ گفت: در جلسه امروز در مورد مسائل مالی باشگاه‌ها برنامه‌های لیگ و … صحبت کردیم.

وی افزود: علی کفاشیان در جلسه هیات رئیسه حضور داشت. هزینه مالی باشگاه‌ها وضعیت لیگ دسته دوم و اینکه قرار است آن‌ها با ۴۰ تیم مسابقات را برگزار کنند مورد بررسی قرار گرفت. همچنین اعتراضاتی در مورد اینکه چرا لیگ دسته اول در یک گروه برگزار می‌شود انجام شد که توضیحاتی ارائه دادیم.

رئیس سازمان لیگ در ادامه خاطرنشان کرد: مصمم هستیم تا از پیشرفت‌ بدهی تیم‌های بدهکار جلوگیری کنیم به همین خاطر قرار است بخشی از درآمد این تیم‌ها در اختیار کمیته انضباطی قرار گرفته تا آن‌ها پول را بین طلبکاران تقسیم کنند. این جدول را مشخص می‌کنیم و در اختیار کمیته انضباطی قرار می‌دهیم تا ۳۰ درصد درآمدهای باشگاه‌های بدهکار به کمیته انضباطی برود.

تاج در ادامه در ارتباط با تغییر زمان برخی از مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: کمیته مسابقات در این ارتباط تصمیم می‌گیرد حتی روز گذشته وقتی مجید جلالی به این مسئله اعتراض کرد به کمیته مسابقات اعلام کردیم در این ارتباط پاسخگو باشند و توضیحات لازم را به معترضین بدهند.

تاج در مورد جوان‌گرایی در لیگ برتر اظهار داشت: در بحث جوان‌گرایی لیگ برتر تلاش‌های زیادی انجام دادیم. خیلی خوشحالیم که این کار ادامه پیدا می‌کند. حتی به باشگاه‌ها پیشنهاد می‌دهیم به تیم ب تشکیل دهند و از جوانان خود در آنجا استفاده کنند در این شرایط این مزیت برای باشگاه‌ها به وجود می‌آید که جای دوبار چهار بار از نقل و انتقالات استفاده کنند. لیگ برتر با تصمیماتی که گرفتم کیفیت بهتری پیدا کرد. امسال تیم ملی ۴ سال جوان‌تر شد و میانگین سنی بسیاری از باشگاه‌ها هم ۴-۵ سال پایین تر آمد.

رئیس سازمان لیگ در مورد اینکه آیا تغییراتی در قرارداد با کانون نوین به وجود آمده است اظهار داشت: قرار نیست قرارداد ما با کانون نوین کم شود ولی تبلیغات لیگ یک را هم به آن‌ها واگذار کردیم.

تاج در مورد اینکه کفاشیان اعلام کرده از سازمان لیگ خواسته‌اند پولی به پرسپولیس قرض بدهم عنوان کرد: پرسپولیس به ما بدهکار است و نمی‌توانیم به آنها کمک کنیم ولی شاید بشود در قالب قرارداد و ضوابطی که وجود دارد این کار را صورت داد.

وی در پاسخ به این سوال که چه طرحی برای جلوگیری از حضور بازیکنانی مثل ریوالدو و پادوانی در باشگاه های ایرانی دارند که بدون انجام بازی از تیم‌هایشان جدا می‌شوند گفت: این مسئله باید در هیات رئیسه مطرح شود. باشگاه ها خودشان هیات مدیره و یا مجمع دارند و بد است ما بخواهیم به این مسائل ورود کنیم اگر اقدامی در بحث جوانگرایی کردیم به این خاطر بود که روند جوانگرایی بسیار کند دنبال می‌شد. به همین خاطر قانونی گذاشتیم تا باشگاه ها جوانگرایی کنند. بد است ما به باشگاهی بگوییم فلان بازیکن را درست جذب کن و یا اینکه آن بازیکن کیفیت ندارد و او را جذب نکن. اگر در مواردی مثل پادوانی ورود داشته باشیم نوعی دخالت محسوب می‌شود.

تاج در مورد اینکه ریوالدو با استقلال قرارداد ۸۵۰ میلیون تومانی داشته است تصریح کرد: مجموعه استقلال باید در این رابطه پاسخگو باشد تا علت مشخص شود.

رئیس سازمان لیگ در رابطه با مسئله حق پخش تلویزیونی عنوان کرد به حل این مسئله امید زیادی دارم چرا که این حوزه را به خوبی می‌شناسم و اگر در این ارتباط درست عمل شود نتیجه خواهد داد قرار است روز چهارشنبه جلسه‌ای با مسئولان صدا و سیما داشته باشیم. کمیته پنج نفره سازمان لیگ که امیر عابدینی،‌عزیزی خادم، محمدرضا ساکت و … در آن حضور دارند با هیات تعیین شده از سوی صدا و سیما روز چهارشنبه دیدار می‌کنم. خیلی خوشحالم که اخوان بهابادی قائم مقام رئیس رسانه ملی در امور فناوری و رسانه‌های مجازی اعلام کرده اپراتور حق پخش هم مشخص شده است. فکر می‌کنم این مسائل به زودی حل شود.

 

منبع:ورزش۳

 

پاسخی بگذارید