با پیگیری‌های رئیس فدراسیون؛
تاریخ: ۱۵:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
نام نویسنده: احمد قربانی
مدال برنز توکیو به خناری‌نژاد رسید

سایت فدراسیون ژیمناستیک نوشت:با مثبت اعلام شدن دوپینگ ژیمناست قزاقستانی در رقابتهای قهرمانی ۲۰۱۵ آسیا در توکیو ، هادی خناری نژاد صاحب مدال برنز شد و ژیمناست قزاق ۲ سال از کلیه مسابقات محروم شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پس از انتخابات ریاست فدراسیون در تیرماه امسال و انتخاب دکتر زهرا اینچه درگاهی به ریاست فدراسیون ،پیگیری ها و مکاتبات برای بازپس گیری مدال برنز هادی خناری نژاد در رقابتهای قهرمانی ۲۰۱۵ آسیا در توکیو آغاز شد.پس از ایمیل اول ریاست فدراسیون به FIG ، فدراسیون جهانی دوپینگ عزیربیک را پذیرفت اما تغییر نتایج را قبول نکرد. متعاقب آن دکتر اینچه درگاهی ایمیل دومی را برای احقاق حق و حقوق ژیمناست کشورمان برای فدراسیون جهانی فرستاد. پس از جلسات متعدد و بررسی پرونده دوپینگ ورزشکار قزاقستانی توسط کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ، دوپینگ عزیربیک محرز شد و روز گذشته FIG ، با ایمیلی به فدراسیون کشورمان مقام سومی هادی خناری نژاد در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۵ آسیا در توکیوی ژاپن را تبریک گفت.دکتر زهرا اینچه درگاهی ؛ رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: تیم ایران آگوست ۲۰۱۵ در مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی توکیوی ژاپن برگزار شد ، شرکت کرد و هادی خناری نژاد در وسیله دارحلقه عنوان چهارمی را به خود اختصاص داد. پس از اعلام دوپینگ عزیربیک در رقابتهای جهانی ۲۰۱۵ وارنا -بلغارستان در سایت جهانی فدراسیون ، پیگیری هایی از سوی فدراسیون کشورمان مبنی بر دوپینگ این ورزشکار در مسابقات توکیو با FIG صورت گرفت.

پس از مکاتبات زیاد ، روز گذشته فدراسیون جهانی طی ایمیلی، دوپینگ نماینده قزاقستان در پیکارهای فوق را مثبت اعلام کرد. بنابراین عنوان چهارمی هادی خناری نژاد تبدیل به سومی شد و مدال برنز مسابقات توکیو به ملی پوش و کاپیتان با اخلاق کشورمان تعلق گرفت. رئیس فدراسیون اظهار داشت ؛ با اعلام سایت جهانی فدراسیون ژیمناستیک؛ عزیزبیک کودراتولایف از هکپگزانیامین که براساس بند ۲٫۱٫۱ قانون آنتی دوپینگ یک مواد ممنوعه است در دوران پیش از رقابت‌های جهانی ژیمناستیک آرتیستیک ۲۰۱۵ استفاده کرده و این ماده در نمونه های گرفته شده ، موجود بوده است. بنابراین این ورزشکار برای مدت ۲ سال که شروع آن از یکم ژانویه ۲۰۱۶ است ، محروم است. وی همچنین باید مدال ، مبلغ جوایز و یا جوایز دیگر را باز گرداند. رئیس فدراسیون گفت ؛ با قطعی شدن مدال برنز خناری نژاد ، دومین مدال تاریخ ژیمناستیک کشورمان در رقابتهای قهرمانی آسیا هم بدست آمد. عبدالله جامعی دیگر ورزشکار کشورمان بود که مدال برنز خرک حلقه را گرفته بود

 

 

پاسخی بگذارید