ادامه ناکامی ها اینبار در گرندپری 2017 روسیه ؛
تاریخ: ۱۴:۴۲ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
نام نویسنده: علی احمدی
یعقوبی در نخستین مبارزه باخت و حذف شد!

ابوالفضل یعقوبی نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه رو در روی نماینده انگلیس قرار گرفت و با قبول شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مرحله نخست مسابقات گرند‌پری در سال ۲۰۱۷ در ۴ وزن المپیکی زنان و مردان از روز جمعه (۱۳ مردادماه) با حضور ۲۱۲ تکواندوکار (۱۰۷ تکواندوکار مرد و ۱۰۵ تکواندوکار زن) از ۵۶ کشور(۴۴ کشور مردان، ۳۶ کشور زنان) در سالن چند منظوره (CSKA) شهر مسکو روسیه آغاز و امروز (یکشنبه) به پایان می‌رسد.

امروز و در روز پایانی این دوره از مسابقات، پیکارهای اوزان ۵۷- کیلوگرم زنان و ۶۸- کیلوگرم مردان در حال برگزاری است که ابوالفضل یعقوبی در وزن ۶۸- کیلوگرم به عنوان نماینده ایران است.

ابوالفضل یعقوبی در نخستین دیدار به مصاف «کریستین مک نیش» از انگلیس دارنده مدال برنز المپیک نوجوانان ۲۰۱۴ و مدال تورنمنت‌های مختلف رفت و نتیجه را ۱۶ بر ۱۱ واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

روز گذشته،محمد کاظمی در مرحله نیمه نهایی با شکست مقابل تای هون کیم تکواندوکار کره ای، صاحب مدال برنز وزن ۵۸- کیلوگرم شد. این دیدار با نتیجه ۲۵ بر۴ به سود نماینده کره جنوبی تمام شد.

در ادامه این رقابت‌ها محمد کاظمی در وزن ۵۸- کیلوگرم پس از دو پیروزی برابر «استپان دیمیترو» از مولداوی با نتیجه ۱۹ بر ۱۲ شکست و «صفوان خلیل» از استرالیا با نتیجه ۱۶ بر ۵، در سومین مبارزه خود «تاوین هانپراب» از تایلند را  ۱۰ بر ۸ از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. وی در مرحله نیمه نهایی با شکست مقابل نماینده کره جنوبی به مدال برنز بسنده کرد.

آرمین هادی‌پور دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از برتری ۳۱ بر ۱۱ مقابل «هینر اویدو» از کاستاریکا، در دومین دیدار  ۱۳ بر ۹ مقابل «میخائیل آرتامونو» از روسیه بازنده و از دور مسابقات کنار رفت.

هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی و علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی است.

گفتنی است؛ مسابقات گرندپری (G4) است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴٫۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.

 

پاسخی بگذارید