هشدار آخر سازمان لیگ به افتخاری؛
تاریخ: ۱۰:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
نام نویسنده: احمد قربانی
خطر تعلیق، بیخ گوش استقلال + نامه سازمان لیگ

سازمان لیگ در نامه ای به امضای حیدر بهاروند، به باشگاه استقلال هشدار داد که مجوز حرفه ای بودن این باشگاه در معرض باطل شدن و خود باشگاه در خطر تعلیق قرار گرفته است

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هر چند باشگاههایی که نماینده فوتبال ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا هستند تا ۹ شهریور وقت دارند که تکلیف بدهی هایشان را مشخص کنند، اما نامه های اخطار مرتب از نهادهایی مثل کنفدراسیون فوتبال آسیا وفیفا به سازمان لیگ و باشگاهها می رسد.

چند روز پیش حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ در نامه ای به باشگاه استقلال آخرین هشدار را به افتخاری مدیرعامل این تیم می دهد.

متن نامه به این شرح است:

جناب آقای افتخاری

مدیر عامل محترم باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران

با سلام

عطف به ایمیلهای ارسالی از سوی نمایندگان سیستم مجوز حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا، موارد خواسته شده از سوی ایشان به قرار ذیل است:

۱-ارائه مستندات مرتبط با پرونده آقای الکساندر هلمک مبنی بر اینکه قبل از تاریخ صدور مجوز حرفه ای آن باشگا توافق و پیگیری های انجام شده نشان دهنده جاری بودن تعهدات فی ما بین باشگاه با ایشان اثبات شود. (حداکثر تا ۵ مرداد ۹۶)

۲-در جلسه ممیزی آن باشگاه مقرر شد فلسفه وجودی و برنامه های ادواری توسعه جوانان باشگاه و اسناد مشخص کننده ارتباط فلسفه باشگاه با برنامه توسعه جوانان تا تاریخ ۲۵ جولای ۲۰۱۷ ارسال شود که متاسفانه بنا به پیگیری و نامه ارسالی ایشان( پیوست) این امر محقق نشده.

۳- تعیین تکلیف وضعیت بدهی باشگاه در خصوص پرونده های باز فیفا و شکایت های اخیر بازیکنان خارجی و داخلی از جمله آندو تیموریان و کاوه رضایی

از آنجا که ارسال موارد اصلاحی و پاسخ دهی نواقص اعلام شده در سیستم مجوز حرفه ای مستقیما در تعهد باشگاه است، لذا ضروری است هر چه سریعتر و قبل از موعد تعیین شده، ترتیبی اتخاذ شود تا مجوز حرفه ای تا مجوز حرفه ای آن باشگاه معتبر باقی مانده شامل جرایم و تعلیق احتمالی نشود

 

حیدر بهاروند

نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ

 

باید دید باشگاه استقلال تا ۵ مرداد ۹۶ باشگاه استقلال سند یا مدرکی را درباره بند اول ارائه داده یا نه که اگر این کار را نکرده باشد مطمئنا به مشکل خواهد خورد. همچنین در بند دوم، استقلال تا تا تاریخ ارسال نامه یعنی سوم مرداد باید نامه اش را ارسال کرده باشد. جالب اینجاست سازمان لیگ درست در روز ارسال نامه به باشگاه استقلال نامه داده که موارد مورد نظر را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کند. در بند سوم باشگاه هنوز بسیاری از پرونده ها را نبسته که پرونده آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی هم جزو آنهاست. سازمان لیگ در پاراگراف آخر نامه اش تاکید کرده که اگر باشگاه استقلال به تعهداتش عمل نکند آن وقت ممکن است که شامل جرایمی چون جریمه و حتی تعلیق احتمالی هم بشود. البته این تعلیق آنطور که از مضمون نامه برمی آید درباره لیگ قهرمانان آسیاست. بر اساس آخرین اخباری که بدست آمده، استقلال نتوانسته همه تعهدات را انجام دهد و ظاهرا از سازمان لیگ و کنفدراسیون فوتبال آسیا مهلت خواسته است.

در ادامه نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره آندرانیک تیموریان را می بینید:

 

پاسخی بگذارید