تاریخ: ۱۰:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

قرعه‌کشی رقابت‌های فوتبال هفت نفره قهرمانی جهان در هلند برگزار شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، امین الله‌مانی رئیس انجمن فوتبال معلولین از قرعه کشی مسابقات قهرمانی جهان فوتبال هفت نفره خبر داد و گفت: شب گذشته قرعه کشی مسابقات قهرمانی جهان فوتبال هفت نفره در مقر فدراسیون جهانی فوتبال CP در هلند برگزار شد و ۱۶ تیم حاضر در مسابقات در ۴ گروه دسته بندی شدند.

وی افزود: ایران در گروه B با تیم‌های آرژانتین، روسیه وپرتغال هم گروه شد و باید گفت که در سخت‌ترین گروه ممکن قرار داریم، چرا که از یک سو با میزبان مسابقات یعنی آرژانتین و از سوی دیگر با تیم روسیه قهرمان جهان روبه‌رو هستیم و پرتغال هم تیم خوبی است.

رئیس انجمن فوتبال معلولین گفت: در حال حاضر سه مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم و آمادگی ملی پوشان در هر مرحله بهتر و بهتر شده است. از لحاظ بدن سازی و شرایط فنی به سطحی که مورد نیاز هست نزدیک می شویم و با توجه به قرعه سختی که داریم، باید تلاش زیادی برای موفقیت در مسابقات قهرمانی جهان داشته باشیم.

وی افزود: خوشبختانه به لحاظ شرایط تمرینی و امکانات در وضعیت خوبی قرار داریم. مجموعه ورزشی کارخانه الیاف دارای زمین چمن بسیار مرغوب، استخر و تجهیزات بدن سازی است که همگی به بهتر شدن شرایط فنی ملی پوشان کمک می کند.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: در حال حاضر تیم با حضور ۱۴ بازیکن تمرینات خود را دنبال میکند و مرحله جدید اردو از ۱۴ تا ۲۰ مرداد ماه برگزار خواهد شد. از این تعداد، نزدیک به نیمی از ورزشکاران جدید هستند و سابقه حضور در میادین مهم را ندارند.

رئیس انجمن فوتبال معلولین عنوان کرد: به دلیل تغییراتی که در قوانین کلاس بندی و قوانین فنی فوتبال هفت نفره ایجاد شده، می‌بایست در برخی از پست ها و کلاس های پزشکی از بازیکنان جدید استفاده می کردیم و این امر ناگزیر بود. ضمن اینکه حضور این نیروهای جدید در مسابقات قهرمانی جهان و تایید کلاس بندی بین المللی آنها می تواند به پشتوانه تیم ملی در سال‌های آتی کمک کند.

رقابت های قهرمانی جهان فوتبال هفت نفره از نیمه دوم شهریور ماه به میزبانی آرژانتین و با حضور ۱۶ تیم برگزار می شود.

بر اساس قرعه کشی انجام شده، تیم های حاضر به شرح زیر در ۴ گروه قرار گرفتند:

گروه A : برزیل، ایرلند، کانادا، اسپانیا

گروه B : آرژانتین، روسیه، پرتغال، ایران

گروه C : هلند، انگلستان، ونزوئلا، ژاپن

گروه D: اوکراین، آمریکا، ایرلند شمالی، استرالیا

/تسنیم

پاسخی بگذارید