تاریخ: ۱۰:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در تمامی رده های سنی با کسب ٤٦ مدال موفق به کسب عنوان قهرمانی در آسیا در سال ٢٠١٧ میلادی شدند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی آسیا به ترتیب در رده های سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در اردیبهشت، خرداد و تیرماه در کشورهای هند، چین تایپه (تایوان) و تایلند برگزار شد.

از نکات حائز اهمیت این رقابت ها، قهرمانی تیم های ملی ایران در تمامی رده های سنی در این مسابقات بود که این موفقیت با تلاش اعضای کادر فنی، سرپرستی و کشتی‌گیران کشورمان و با کسب ٢٢ مدال طلا، ١٣ نقره و ١١ برنز بدست آمد.

بر این اساس نتایج کشتی‌گیران کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا در رده های مختلف به شرح زیر است:

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و ۷۹ امتیاز  قهرمان رقابت های آسیایی تایلند شد.

تیم کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان با کسب ۳ مدال طلا، ۵ نقره و یک برنز و ۸۷ امتیاز عنوان قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا در تایلند را از آن خود کرد.

تیم کشتی آزاد جوانان با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و با ۶۹ امتیاز به عنوان قهرمانی رقابت های آسیایی ۲۰۱۷ در چین تایپه رسید.

تیم کشتی فرنگی جوانان با کسب ۵ مدال طلا و ۲ مدال نقره و کسب ۷۱ امتیاز قهرمان رقابت های آسیایی ۲۰۱۷ در شهر تایچونگ کشور چین تایپه شد.

تیم کشتی آزاد بزرگسالان ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز و ۷۱ امتیاز به عنوان قهرمانی سی‌اُمین دوره رقابت های کشتی آزاد آسیا در هند رسید.

تیم کشتی فرنگی بزرگسالان ایران با ۴ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز و کسب ۶۹ امتیاز ب عنوان قهرمانی بیست وهفتمین دوره رقابت های کشتی فرنگی آسیا در هند رسید.

کارشناسان کشتی ایران معتقدند موفقیت های اخیر، مقدمه ای برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی ٢٠١٨ جاکارتا و المپیک ٢٠٢٠ توکیو خواهد بود که مطمئنا با میدان دادن به جوانان و توجه ویژه به پشتوانه سازی حاصل خواهد شد.

/مهر

پاسخی بگذارید