تاریخ: ۱۰:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

برای اولین بار متن کامل اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک پس از انجام برخی اصلاحات در آن را منتشر کردیم

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک که پس از انتزاع این نهاد از کمیته ملی پارالمپیک اصلاحاتی بر روی آن صورت گرفته بود، آماده شده و در اختیار مسئولان وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته است.

دو نکته اصلی و قابل توجه‌ نسبت به سایر نکات در این اساسنامه اصلاح شده دیده می‌شود که در روزهای اخیر صحبت‌های زیادی درخصوص یکی از آن انجام شده است. مورد اول مربوط به ماده ۳۶ است. در بخشی از این ماده آمده است: «در صورت لزوم برای تغییر مواد اساسنامه، پیشنهادات در هیئت اجرایی طرح و پس از بررسی و تصویب هیئت اجرایی، جهت تایید در مجمع عمومی کمیته طرح خواهد شد.» این ماده از اساسنامه اصلاحی نامه انتقادی را از سوی برخی افراد از جمله محمود خسروی‌وفا، علی مرادی و مهدی علی‌نژاد به همراه داشت و آنها اعلام کردند که کمیته ملی المپیک در ابتدا باید مجمع را از اصلاحات اساسنامه آگاه می‌کرد، بعد به مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌کرد.

مورد دوم مربوط به حذف نام رئیس کمیته پارالمپیک در بین اعضای مجمع عمومی است. روز گذشته البته این قسمت پس از ارسال به وزارت ورزش و جوانان، توسط این نهاد اصلاح و نام رئیس کمیته ملی پارالمپیک اضافه شده است.

/تسنیم

پاسخی بگذارید