مازنداسپرت گزارش می دهد ؛
تاریخ: ۱۳:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۴/۳۰
نام نویسنده: شعبان وفایی نژاد
قاسم رضایی شایسته ترین ۹۶ کیلوی کشورمان برای مسابقات جهانی فرانسه

اگر مدال طلای المپیک لندن او در برزیل تبدیل به برنز شد به این علت بوده که مسئولین فنی تیم ملی و سرمربی و مربیان به هیچ عنوان روی حریف کوبایی آنالیز و شناخت خوبی نداشتند .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،قاسم رضایی دلاور خوب آملی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان که بدون شک یکی از پرافتخارترین فرنگی کاران طول تاریخ کشتی کشورمان به شمار می رود صید دومدال طلا  و برنز المپیک لندن و ریو صید چند مدال جهانی و صید چند مدال طلای قهرمانی بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا و جام جهانی حکایت از پرافتخاربودن کلکسیون افتخارات این جوان لایق و شجاع و ارزشی مازندران برای تیم ملی کشتی فرنگی ما می باشد .

از امتیازات مثبت قاسم رضایی او بسیار بد بدن برای حریفان می باشد و فن خور نمی باشد بدل کار قهاری می باشد با عکس العمل های به موقع نه تنها مانع از فن زدن حریفان می شود بلکه از اجرای فنون آنها با تیزهوشی امتیاز می گیرد از سرعت و قدرت حریفان با جابجایی های به موقع صاحب موفقیت های خوبی می شود .

خیلی با حوصله کشتی گیران را کنترل می کند صید چند مدال المپیک و جهانی و آسیایی حکایت از شایستگی های قاسم رضایی برای تیم ملی می باشد . برخی ها رمز خداحافظی رضایی را برای دنیای قهرمانی مطرح می کنند که به نظر می رسد کارشناسی شده نمی باشد چون اولا او شاداب و سرحال کشتی می گیرد چون مشکلات کاهش وزن نداشته به حمداله آسیب پذیری ندارد تا به امروز جانشینی برای او در تیم ملی برای صید مدال المپیک و آسیایی نداشتیم .

اگر مدال طلای المپیک لندن او در برزیل تبدیل به برنز شد به این علت بوده که مسئولین فنی تیم ملی و سرمربی و مربیان به هیچ عنوان روی حریف کوبایی آنالیز و شناخت خوبی نداشتند .

قاسم رضایی نیز باور نمی کرد که یک کوبایی اینگونه در جهان کشتی فرنگی مانع صید مدال طلای وی گردد ضمن اینکه رضایی در شرایطی به روی تشک رقت که تیم ملی ما با شکست های متوالی و سنگین متلاشی شده بود اما علت عدم حضور قاسم رضایی برای مسابقات انتخابی تیم ملی مرگ خواهر محترمه این قهرمان بود که عذری قابل قبول به شمار می رود .اما جایگاه قاسم رضایی در تالار افتخار آفرینی کشتی مازندران تنها مازندرانی مدال آور در طول تاریخ فرنگی مازندران صاحب مدال المپیک نشدند در بین مازندرانی ها عسگری محمدیان و کمیل قاسمی و قاسم رضایی تنها ورزشکارانی هستند که صاحب دو مدال در دو المپیک شده اند که از نظر صید مدال رضایی به جهت طلای لندن بالاترین درجه را دارد موحد و حبیبی و حسن یزدانی و توکلی تک مدال آوران ورزش ما در المپیک ها هستند .

برچسب ها:

پاسخی بگذارید