افشاگری بعد از 50 سال ؛
تاریخ: ۱۸:۴۹ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
نام نویسنده: شعبان وفایی نژاد
ظلمی که نصیب قهرمان تیم ملی کشتی آزاد شد !

در این شماره قصد دارم از ظلم بزرگی که ۵۰ سال قبل بر ملی پوش کشتی کشورمان شده افشاگری کنم تا سینه یک قهرمان با تخلیه از تحمل ناراحتی ها ظلم ها کمی آرام قرار بگیرد .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علی اصغر اسلامی کشتی گیر ریزاندام بدبدن مازندرانی که با پیروزی بر ابراهیم جوادی نابغه بزرگ جهان کشتی حادثه ساز دوران خود شد در مسابقات انتخابی جهانی تهران در ۸ پیکار همه حریفان را ضربه فنی کرد .

دلاوری که در جام های بین المللی رومانی / بلغارستان / لهستان / روسیه و مسابقات مختلف صاحب مدال های رنگارنگی شد قهرمانی که در المپیک آلمان ذخیره تیم ملی بود اما چرا به یکباره از دنیای قهرمانی وداع کرد .

جالب اینکه وی با پاهای شکسته خود بر ابراهیم جوادی اسطوره جهان کشتی پیروز شد اما سرنوشت تلخ خداحافظی وی از دنیای قهرمانی تأمل برانگیز است .

علی اصغر اسلامی در مسابقات انتخابی تیم ملی برای حضور در قهرمانی کشتی جهان در تهران طی ۸ مبارزه همه حریفان خود را ضربه فنی کرد و به مقام اول دست یافت او مدعی بود که برای مبارزه با ابراهیم جوادی باید در پیکارها حاضر شده بود که جوادی به یک وزن بالاتر یعنی ۵۲ کیلوگرم رفت اگر ۴۸ ساعت زودتر اسلامی از حضور جوادی در آن وزن باخبر می شد در وزن ۵۲ کیلوگرم به روی تشک می رفت .

همگان مدال طلای جهانی تهران را برای ۴۸ کیلوگرم مازندرانی در نظر گرفته بودند اما در اردوی تیم ملی دچار دندان درد شد پزشک آن زمان تیم ملی دستور عمل جراحی با ۸ بخیه در صورت قهرمانی که باید طی چند روز آینده بروی تشک برود داد ؛ در اردوی او با همان صورت بخیه شده تمرین می کرد متأسفانه کادر فنی تیم ملی دستور داده بودند که حریفان علی اصغر اسلامی در زمان تمرین به سر و صورت وی ضرباتی را وارد سازند تا تهرانی ها قدری از خشم پیروزی اسلامی مقابل جوادی آرام بگیرند.

در زمان کنترل وزن کشی بلایی بر سر این قهرمان مازندرانی دراوردند که توضیح آن خالی از لطف نیست ؛ در حالی که وی در گرمخانه مشغول کاهش وزن بود قدری درب اتاق سونا را باز کرد تا نفسی بگیرد که به یکباره با لکد محکم سرپرست تیم منصور مهدی زاده روبرو شد و کف سونا پرتاب شد چون اسلامی شهرستانی بود و یار و یاوری نداشت به ناچار مجبور به تحمل این بدرفتاری ها شد .

در روز اول مسابقات در مقابل حریف هندی در حالی وزن کشی کرد که یک کیلوگرم زیروزن قرار داشت آنقدر بر وزن کشی آزار و اذیت شد و جسم بیمار او از تحمل بخیه لسه و دندان و کاهش بیش از حد وزن رمقی آزاد نمانده بود در تایم اول اسلامی حریف هندی را سر ته یکی و در آستانه ضربه فنی کردن داشت که وقت تمام شد در بین دو تایم استراحت منصور مهدی زاده سرپرست تیم ملی شروع به فحاشی ناموسی به اسلامی نمود که این جوان پاک و غیور مازندرانی باور نمی کرد که باید به جرم ملی پوش بودن فحاشی ناموسی را تحمل کند که ناگهان از هوش رفت و از تشک کشتی به تشک بیمارستان منتقل شد و از آن لحظه تا به امروز هیچ کسی از اسلامی همان مرد پرافتخار مازندرانی خبری نگرفت!

قابل گفتن است که تنها همسرو  مسئول ورزش برق مازندران در رژیم گذشته در کنار تخت بیمارستان وی را همراهی کردند ؛ اسلامی جرمش این بود که شهرستانی باغیرت و از همه مهمتر اخلاق مدار و شکست دهنده اسطوره جهان کشتی از تهران بود .

وی که اینک دوران درمان خود بعد از حوادثه سوختگی را می گذراند در رابطه با مظلومیت خود می گوید از من مظلوم تر در کشتی کشورمان مرحوم زنده یاد رمضان خدر بود تهرانی ها مربیان تیم ملی داروان و همه فدراسیون نشین ها ظلم های زیادی در حق وی روا داشتند .

اسلامی گفت: ما هرگاه در تهران کشتی می گرفتیم باید با داوران ، مربیان تهرانی و مسئولین فدراسیون کشتی نیز مبارزه می کردیم و قهرمانان تهرانی همواره از حمایت و هدایت مطلق یک لشگر باندهای حاکم بر کشتی تهران برخوردار بودند .

علی اصغر اسلامی معتقد بود البته تهرانی ها از رضا سوخته سرایی حمایت می کنند زیرا این سنگین وزن مازندرانی حریف تهرانی نداشت ؛ این کشتی گیر اسبق تیم ملی گفت: طی ۵۰ سال گذشته هیچ مسئولی خبری از بنده نگرفتند و حتی این موضوع در خصوص زنده یاد خدر نیز صدق می کرد و تنها پس از مرگش برای وی پیام تسلیت صادر کردند!

علی اصغر اسلامی اظهار داشت: در زمان قهرمانی من حتی پزشکان تیم ملی هم با شهرستانی ها برخورد مناسبی نداشتند .

این گزارش حاکیست علی اصغر اسلامی از عیادت ثمربخش  و نوری زاده از هیأت کشتی مازندران ، دلیری از اداره ورزش و جوانان ساری ، حسینیان از بسیج ورزش مازندران و باقری از بسیج ورزش ساری قدردانی کرد .

البته در ایام درمان اسلامی همه اعضای خانواده از همسر و فرزندان از وی پذیرایی می کردند او به شوخی گفت: این همه پذیرایی چرا من باید سر وزن باشم آنهم ۴۸ کیلوگرم…

پاسخی بگذارید