تاریخ: ۱۷:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

معاون‌نخست‌وزیر و رئیس فدراسیون فوتبال روسیه موضوع سلب میزبانی قطر از جام‌جهانی ۲۰۲۲ را فقط در صلاحیت فیفا دانست.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ویتالی موتکو در گفت‌وگو با خبرگزاری آر اسپورت روسیه درباره احتمال جابه‌جایی جا‌م‌جهانی ۲۰۲۲ از قطر به کشور دیگری گفت: می‌دانید که قانونی برای انجام این کار وجود ندارد و درباره اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، نمی‌توانم الان حرفی بزنم.

موتکو که ریاست کمیته سازماندهی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه را نیز بر عهده دارد در ادامه اظهار داشت: موضوع سلب میزبانی جام‌جهانی ۲۰۲۲ از قطر در صلاحیت فیفا است و آنها باید در رابطه با این مشکل تصمیم‌گیری کنند. واقعیت مسئله، سیاسی است و کشورهایی روابط خود را قطر قطع کرده‌اند، البته این کار بسیار بد بود اما کمیته اجرایی فیفا تصمیم خود را اتخاذ و میزبانی جام‌جهانی ۲۰۲۲ را به نماینده جهان عرب که یکی از قدرتمندترین نامزدها بود اهدا کرد. هرگز در کشورهای عربی چنین تورنمنت ورزشی بزرگی برگزار نشده است.

معاون‌ نخست‌وزیر روسیه با اشاره به اهمیت برگزاری اولین جام‌جهانی فوتبال در یک کشور عربی گفت: اگر همچنان شرایط سیاسی ناپایدار ادامه داشته باشد، آماده‌سازی قطر برای جام‌جهانی ۲۰۲۲ بسیار سخت خواهد شد. تمام بخش‌های تحریمی همانند پروازها و … می‌توانند باعث مشکلات بسیاری شوند. امیدوارم سیاستمداران راه‌حلی برای این مشکل‌ها پیدا کنند.

پیش از این چند کشور عربی از جمله عربستان و امارات به اتهام حمایت قطر از تروریسم روابط خود را با این کشور کوچک قطع و تمام مسیرهای منتهی زمینی، هوایی و دریایی را مسدود کردند. همچنین رسانه‌های بین‌المللی از درخواست مشترک این کشورها و ارسال نامه‌ای به رئیس فیفا جهت سلب میزبانی قطر از جام‌جهانی ۲۰۲۲ خبر داده بودند.

/تسنیم

پاسخی بگذارید