تاریخ: ۱۳:۵۶ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: نمی‌توانم بگویم دایی از اسمش، نامش و وکلایی که دارد سوء استفاده کند و حقی را ضایع کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،عبدالله ویسی در گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران در مورد اینکه استقلال خوزستان کارش را دیر آغاز کرده، گفت: یک بازی دوستانه مقابل برق شیراز داشتیم و امروز هم به مصاف فجر سپاسی می‌رویم، فردا به تهران سفر می‌کنیم و روز سه‌شنبه با ملوان در تهران بازی می‌کنیم و سپس به اهواز باز می‌گردیم. اینکه کارمان را دیر شروع کردیم روی عملکردمان تأثیرگذار است، تکلیف تیم ما مشخص نبود. بیش از ۱۷-۱۶ بازیکن ما جدا شدند و با تلاش استاندار و مدیرکل تربیت بدنی تیم را جمع کردیم و توانستیم به این مرحله برسیم، کمبودهایی داریم اما امیدواریم در ادامه این مسئله را جبران کنیم.

وی در مورد مشکلات مالی تیمش خاطرنشان کرد: باید از بازیکنان تیم به خاطر صبرشان تشکر کنم، آنها قرارداد سفید امضا کردند همچنین از مدیریت نی‌شکر هفت‌تپه که به ما کمک کرد تا به این بازیکنان فعلاً سر و سامان بدهیم تشکر می‌کنم. باشگاه حدود ۸-۹ میلیارد بدهی دارد و باید این بدهی‌ها را صاف کنیم.

ویسی در مورد حضور بازیکنان تحت قرارداد استقلال خوزستان که قراردادهای خود را فسخ کرده و به تیم دیگری رفته اند گفت: برخی بازیکنان با ما ۳ سال قرارداد دارند و خودم این بازیکنان را از لیگ یک به لیگ برتر آوردم. قانونی آمده که اگر این بازیکنان کمتر از ۵۰ درصد دریافت کنند می‌توانند جدا شوند چرا که بازیکن زندگی و آینده دارد اما این نفرات بیش از ۵۰ درصد دریافتی داشتند. حال در این شرایط آنها به باشگاه دیگری پیوسته‌اند و قانون می‌گوید این بازیکنان دیگر نمی‌توانند به تیم ما بازگردند. این بازیکن برای تیم ما است. این بازیکن قبل از فسخ قرارداد باید ادله‌ای را ارائه دهند و سازمان لیگ و مسئولان از او دلیل مشخصی را بخواهند. در این شرایط می‌گویند اگر حق با باشگاه باشد که در این مورد حق با ما است بازیکن محروم می‌شود.

وی افزود: تا ۲۴ خرداد وقت داشتیم برای دانیال ماهینی پول بریزیم وقتی قصد انجام این کار را داشتیم آقایان به این بازیکن یاد دادند حسابش را مسدود کند تا پول به حسابش وارد نشود.

ویسی در مورد اینکه چه کسی این حرف را به ماهینی یاد داده است، گفت: باشگاه سایپا این کار را کرده و خود ماهینی این مسئله را به من اعلام کرده است.

سرمربی استقلال خوزستان در مورد اینکه چه فردی این حرف را به او زده است، عنوان کرد: یک وکیل به ماهینی گفته این کار را انجام دهد. ما به بانک رفتیم تا برایش پول بریزیم و گفتند او حسابش را دیروز مسدود کرده است. ماهینی و سایر بازیکنان نامه‌ای به محمد طیبی دادند و زیرش را همه امضا کردند که ۱۰۰ درصد پول دریافت کرده‌اند و بابت آن چک گرفته‌اند. حالا می‌گویند اگر حق با باشگاه استقلال خوزستان هم باشد این بازیکنان فقط جریمه می‌شوند. چه چیزی گیر تیم ما می‌آید.

ویسی در رابطه با اینکه علی دایی اعلام کرده در مورد ماهینی شلوغ‌کاری نکنید چرا که موضوع به این شکل نبوده است، اظهار داشت: آقای دایی برای ما قابل احترام و دوست‌داشتنی است اما نمی‌توانم بگویم دایی از اسمش، نامش و وکلایی که دارد سوء استفاده و حقی را ضایع کند. حقمان را می‌خواهیم و تا لحظه آخر می‌ایستیم. وقتی پول به حساب بازیکن ریختیم و او حسابش را مسدود کرده آیا این شلوغ‌کاری است؟ تا ۲۴ خرداد وقت داشتیم و فکر می‌کنم بازیکن ۲۳ خرداد حسابش را بسته است. آیا نام این کار شلوغ‌کاری است؟ مهدی زبیدی به پارس جم جنوبی رفته در شرایطی که ۵۱ درصد از قراردادش را دریافت کرده است. او پولش را هم از حسابش خارج کرده، آیا این شلوغ‌کاری است؟ این بازیکنان با استقلال خوزستان اسم و رسم پیدا کردند، خارج از این مسائل، آنها قرارداد دارند. اگر ۵۰ درصد کمتر گرفته بودند می‌توانستند بروند اما حالا که اینطور نشده است.

سرمربی استقلال خوزستان در پاسخ به این سوال که آیا احتمال بازگشت این نفرات وجود دارد، عنوان کرد: گفتیم اگر این بازیکنان اعلام پشیمانی کنند و بخواهند برگردند مشکلی نیست وگرنه این بازیکنان محروم می‌شوند و باید ۴۰ درصد از قرارداد جدیدشان را به باشگاه بدهند.

وی در مورد دیدار مقابل تراکتورسازی تصریح کرد: تراکتورسازی از قبل می‌دانسته چه مشکلاتی دارد و برای این مسئله برنامه‌ریزی کرده، آنها نمی‌توانند بازیکن بگیرند و ما هم ۱۷-۱۸ بازیکن از دست دادیم. تقریباً شرایطمان شبیه به هم است، تراکتورسازی تیم محبوبی است و امیدوارم شرایط خوبی داشته باشد، هرچه تیم‌ها قویتر باشند باعث افزایش قدرت تیم ملی می‌شود تا در جام جهانی تیم خوب و آماده‌ای داشته باشیم.

وی در رابطه با جایگاه تیمش در لیگ هفدهم گفت: مردم از تیم ما انتظاری ندارند، باید بازیکنان را از لحاظ روحی روانی آماده کنیم تا نبرد سختی در لیگ داشته باشند اما ما مطمئناً در بالای جدول خواهیم بود تا مردم را خوشحال کنیم.

 

/فارس

پاسخی بگذارید