تاریخ: ۱۹:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدافع پیشین پرسپولیس گفت که هر چند طارمی از هفت موقعیت یکی را وارد دروازه می‌کند اما حضور او در این تیم خوب و مثمرثمر است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مرتضی فنونی‌زاده  درباره برگزاری دربی اروپایی در کشور آلمان اظهار داشت: دربی در هر جای دنیا برگزار شود، نزد هواداران حساسیت زیادی دارد. همه اطلاع دارند که ایرانی‌ها در هر کشوری حضور دارند و قطعا از این دیدار استقبال خواهند کرد. من موافق برگزاری این دربی هستم و باید این بازی‌ها بیشتر برگزار شود. خوبی دربی اروپایی این است که حساسیت حضور ۱۰۰ هزار هوادار را ندارد.

وی افزود: دربی باید برگزار شود، اما نباید در آمارهای گذشته لحاظ شود، چون رسمی نیست. هر دو تیم در شرایط بدنسازی قرار دارند و بدن‌ها آماده نیست. از الان هم بگویم که بازی صددرصد مساوی تمام می‌شود.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص ماندن مهدی طارمی گفت: در حال رفتن به سمت شمال بودم که افسر راهنمایی و رانندگی قصد داشت من را به خاطر ۱۰ کیلومتر اضافه بر سرعت تعیین شده جریمه کند. او من را شناخت و پرسید طارمی در پرسپولیس می‌ماند یا نه! من هم گفتم اگر جریمه کنی، طارمی می‌رود، اما جریمه‌ام نکنی طارمی می‌ماند. به او گفتم طارمی در پرسپولیس مانده و افسر بنده خدا هم از خیر جریمه گذشت! او با خوشحالی با من عکس گرفت و خداحافظی کرد.

«ماندن طارمی در پرسپولیس را مثبت می‌بینم.» فنونی‌زاده با بیان این جمله خاطرنشان کرد: طارمی آقای گل است، هر چند تعداد گل‌هایش کم است و از هفت موقعیت یکی را وارد دروازه می‌کند. به نظرم، با حضور گادوین منشا، از تب و تاب آقای گلی طارمی کم می‌شود. تجربه نشان داده که وقتی پرسپولیس دو مهاجم اسم و رسم‌دار داشته است، خیلی موفق نبوده‌اند. نمونه‌اش فرشاد پیوس و علی دایی بود. فوتبالدوستان اوایل دهه هفتاد به خاطر دارند که زمان حضور دایی و پیوس، پرسپولیس به زور یک گل وارد دروازه حریفان می‌کرد. در صورتی که پیوس و دایی جدا از هم سرآمد آقای گلی بودند. درست است که طارمی در یکی دو سال گذشته کارهایی کرد که باعث دلخوری شد، اما او هم مانند رامین رضاییان نزد هواداران محبوب است.

فنونی‌زاده با اشاره به اردوی پرسپولیس در اوکراین گفت: امیدوارم پرسپولیس در اردوی اوکراین آماده شود، اما برای بازگشت به ایران اضافه بار نداشته باشند. منظورم این است که مانند سال گذشته دو بازیکن اوکراینی بی‌کیفیت به خدمت نگیرد. جذب آنها جای دو بازیکن را در پرسپولیس گرفت.

وی در پایان عنوان کرد: فصل گذشته در گفت‌وگو با تسنیم گفته بودم پرسپولیس سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمان می‌شود و امسال هم این اتفاق می‌افتد. اگر هم انتقادی از طارمی و افراد دیگر می‌کنیم، حرف مردم است. مردمی که ما را می‌بینند و ناراحتی‌های‌شان را انتقال می‌دهند.

/تسنیم

پاسخی بگذارید