تیم ملی والیبال ساحلی زیر 21 سال ایران با قبول شکست برابر لتونی از صعود به جمع 8 تیم برتر رقابت‌ها بازماند.
تاریخ: ۱۴:۰۰ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
نام نویسنده: آرمان رسول پور

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، دیدارهای مرحله مقدماتی جدول اصلی مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان که از روز چهارشنبه در چین شروع شده است، روز گذشته به پایان رسید. تیم ملی الف (جواد فیروزپور و علیرضا آقاجانی) والیبال ساحلی زیر ۲۱ سال ایران که در گروه D با تیم‌های برزیل، نروژ و […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، دیدارهای مرحله مقدماتی جدول اصلی مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان که از روز چهارشنبه در چین شروع شده است، روز گذشته به پایان رسید.

تیم ملی الف (جواد فیروزپور و علیرضا آقاجانی) والیبال ساحلی زیر ۲۱ سال ایران که در گروه D با تیم‌های برزیل، نروژ و هلند همگروه بود، در دومین مسابقه خود به مصاف برزیل رفت و ۲ بر صفر مغلوب این تیم شد؛ ایران در دو مسابقه قبلی خود ۲ بر یک نروژ را شکست داده بودند و ۲ بر یک نیز مغلوب هلند شده بود.

به این ترتیب تیم ملی الف ساحلی ایران با یک برد، دو شکست و پنج امتیاز رتبه سوم جدول را به دست آورد و به مرحله بعد صعود کرد. تیم‌های برزیل با سه برد و ۶ امتیاز و هلند با ۲ برد و پنج امتیاز به عنوان تیم‌های اول و دوم از این گروه به مرحله بعد صعود کردند.

تیم ایران در مرحله دوم برابر ایتالیا قرار گرفت و در دیداری نزدیک و نفس‌گیر توانست با نتیجه ۲ بر یک (۱۸بر۲۱، ۲۲بر۲۰، ۱۵بر۱۲) حریف خود را از پیش‌رو بردارد. تیم ایران با پیروزی برابر لاجوردی‌پوشان توانست برای نخستین ‌بار در طول تاریخ به جمع ۱۶ تیم برتر رقابت‌های جهانی صعود کند.

در ادامه این رقابت‌ها جوانان ایران برابر لتونی قرار گرفتند که این مسابقه با نتیجه ۲ بر یک  (۲۱ بر ۱۲، ۱۱ بر ۲۱ ، ۹ بر ۱۵ ) به سود لتونی خاتمه پیدا کرد تا تیم ایران از صعود به جمع ۸ تیم برتر رقابت‌ها بازبماند، اما با این وجود بهترین نتیجه تاریخ برای ایران ثبت شد.

آرش رامسری به عنوان مربی و کامران ذوقی به عنوان سرپرست ملی پوشان را در این رقابت ها همراهی می کنند.

پاسخی بگذارید