عضو هیئت رئیسه انجمن پیشکسوتان کشتی ساری ؛
تاریخ: ۱۱:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری
عدم دستیابی به رئیس هیئت، بزرگترین مشکل کشتی ساری

بارها مربیان کشتی مرکز مازندران از چنین شرایطی ناراضی و ابراز اعتراض و انتقاد کردند یادمان می آید که رئیس هیئت به جامعه کشتی قول داده بود که اگر طی ۶ ماه نتواند به ورزش اول مرکز استان خدمت کند استعفا خواهد داد که به قول خود هم عمل نکرد

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،شعبان وفایی نژاد عضو هیئت رئیسه انجمن پیشکسوتان کشتی ساری در رابطه با وضعیت این رشته در مرکز استان اظهار داشت: حدود ۲ سال است که از سوی اداره ورزش مرکز استان برای مهندس پیوندی عضو سابق شورای شهر ابلاغی جهت مسئولیت هیئت کشتی صادر شد تا به امروز حتی یک ابلاغ برای اعضای هیئت رئیسه چه پیشکسوتان ، چه کمیته مربیان ، چه داوران و چه سایر موارد نشد دو سال گذشت و اعضای هیئت معرفی نشدند و مربیان ، قهرمانان و داوران طی این مدت خواستار ملاقات و مطرح کردن مشکلات این رشته شده اند که نتوانسته اند با وی دیدار کنند.

وی افزود: رئیس هیئت قول تعیین مکان و دفتر هیئت و جایگاهی برای تمرینات متمرکز و دهها قول دیگر داده بود که حتی در یک مورد هم عملی نکرد آنهائیکه به رئیس هیئت قول کمک و مساعدت مالی به این رشته داده بودند نیز زیر قولشان زدند قرار بود سالن ورزشی آذربایجان نشینان مرحوم بهروش به عنوان خانه کشتی تعیین شود که تبدیل به خانه تکواندو شد.

وفایی نژاد گفت: مقرر شده بود که لیگ کشتی نونهالان و نوجوانان مرکز استان برگزار شود که یک هفته برگزار و دیگر از ادامه مسابقات خبری نشد قول تمرینات متمرکز برای کشتی رده های سنی پایه نیز عملی نشد.

این کارشناس کشتی تصریح کرد: قابل قبول که محمد معصومی به عنوان دبیر هیئت پیگیر برخی از کارها است اما ایشان هم مدتی در کشور و مدتی در خارج از کشور هستند جایگاه رئیس و دبیر و نایب رئیس باید مشخص باشد.

کارشناس کشتی مازندران با اشاره به اینکه وجود رجال سیاسی در جایگاه ریاست هیئت کشتی ساری نه تنها خدمت نبوده بلکه ضربات جبران ناپذیری بر این رشته وارد کرد، افزود: قبل از مهندس پیوندی ، جواد واحدی فرماندار وقت به عنوان رئیس هیئت کشتی حضور داشت که وی نیز کارنامه موفقی در مدیریت هیئت کشتی نداشت البته این درست که هر دو تن مدعی هستند ناخواسته این مسئولیت را قبول کردند و تمایلی برای حضور بر مسند کار ندارند اما زمانی اوضاع وخیم تر می شود که حتی دبیر هیئت نمی تواند به موقع به رئیس دسترسی داشته و حتی رئیس هیئت کشتی ساری از دسترس رئیس ورزش و جوانان مرکز مازندران نیز خارج است .

شعبان وفایی نژاد یادآور شد: بارها مربیان کشتی مرکز مازندران از چنین شرایطی ناراضی و ابراز اعتراض و انتقاد کردند یادمان می آید که رئیس هیئت به جامعه کشتی قول داده بود که اگر طی ۶ ماه نتواند به ورزش اول مرکز استان خدمت کند استعفا خواهد داد که به قول خود هم عمل نکرد .

وی عنوان داشت: مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ، فرماندار ، شهردار ، رئیس اداره ورزش و جوانان و اعضای شورای شهر ساری باید نسبت به این وضعیت پاسخگو باشند .

عضو هیئت رئیسه انجمن پیشکسوتان کشتی ساری خاطر نشان کرد: در ساری حدود ۲۰ سالن و یکصد مربی سازنده ، داوران بین المللی و آینده دار و بیش از ۳ هزار ورزشکار فعالیت می کنند که به آنها بی توجهی می شود و طرح و برنامه ای در کشتی ساری وجود ندارد و تنها دبیر هیئت به صورت رفع تکلیف چند مسابقه با کیفیت فنی پائین برگزار که تیمی در مسابقات قهرمانی استان شرکت نماید .

شعبان وفایی نژاد در پایان گفت: ساروی ها بیش از ۱۰ مدال طلا و نقره و برنز جهان و سه مدال المپیک و دهها مدال آسیایی ، بین المللی و کشوری برای ساری صید کرده اند و قهرمانان بزرگی همچون مجید ترکان ، عسگری محمدیان ، محمد حسین دباغی ، سید مراد محمدی ، نقی داداشی ، خالپور و … به همراه دهها مربی بین الملی در سی سال فعالیت ورزشی دارند اما خروجی مناسبی دیده نمی شود و در مسابقات اخیر تیم ملی هم نتوانستند چهره های شاخصی به تیم ملی معرفی نمایند از این رو تحولات گسترده مدیریتی در هیئت کشتی ساری الویتی اجتناب ناپذیر در احیای این رشته به شمار می رود .

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (1)

 1. محمد

  وجود رجال سیاسی در جایگاه ریاست هیئت کشتی ساری نه تنها خدمت نبوده بلکه ضربات جبران ناپذیری بر این رشته وارد کرده؟!!!!

  مگه شما مدافع ریاست حسین زادگان نبودید و کلی تعریف و تمجید ازش نکردید و بعد بر علیهش شدید؟
  مگه شما طرفدار همین رضا پیوندی نبودید و کلی نوشابه براش باز نکرده بودید؟

  بچه پنج ساله می دونه رجال سیاسی سرشون شلوغ است و وقت مدیریت در ورزش را ندارند اونوقت شما که اسم خودتو گذاشتی کارشناس نمی دونی؟

  به خدا نفر بعدی هم یه فرد سیاسی باشه باز همین تو از ازش دفاع می کنی. خاصیتتت همینه و کاریش نمیشه کرد