تاریخ: ۹:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

وزیر ورزش و جوانان گفت: با رئیس رسانه ملی جلساتی را برگزار کرده‌ایم و هدف‌مان این است که در یک رابطه برد – برد حق پخش تلویزیونی را محقق کنیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، از اعضای این کمیسیون به دلیل همکاری و تعامل در امور مختلف به منظور پیشرفت ورزش کشور به نیکی یاد کرد و گفت: امیدوارم که در ادامه نیز تعاملات موجود با همکاری، همدلی و هم‌افزایی به منظور حل کردن مشکلات مردم تحقق پیدا کند.

وی از ورزش به عنوان مقوله‌ای نام برد که برای میلیون‌ها نفر از اقشار مختلف مردم اهمیت فراوانی دارد، به‌طوری‌که پیروزی موفقیت ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایران برای آنها اهمیت فوق العاده زیادی دارد و با افتخار آفرینی قهرمانان در میادین معتبر شاد و خوشحال می‌شوند و غرور ملی در آنها احیا می‌شود.

سلطانی‌فر ورزش را ابزار مهم برای شور و شعف مردم در کوتاه ترین زمان ممکن دانست که با پیروزی یک تیم ملی فوتبال در ظرف دو ساعت یک ملت شاد می‌شوند. وی تصریح کرد: از این نظر هیچ ابزاری با ورزش قابل مقایسه نیست که تا این اندازه باعث افزایش غرور ملی شود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به رخدادهای مختلف ورزشی در سال های اخیر گفت: هرچند که در برخی رشته‌ها ناکامی‌هایی بوده اما خوشبختانه موفقیت‌های بسیار زیادی به ارمغان آمده است و درخشش های خوبی هم در ورزش داشته‌ایم‌. در این بین تلاش ما هم از آغاز فعالیت در راس وزارت ورزش و جوانان پرهیز از حاشیه و تلاش برای ثبات و آرامش بوده تا برنامه ریزی‌های صورت گرفته در آرامش کامل اجرا شود.

وزیر ورزش و جوانان موفقیت‌ها و افتخار آفرینی‌ها در عرصه ورزش را از این منظر که موجبات افزایش غرور ملی و سربلندی را فراهم می‌کند، مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: پیروزی در عرصه ورزش مختص به جناح خاص یا ایدولوژی خاصی نیست و همه از موفقیت ورزش کشور خوشحال می شوند. به همین دلیل هیچ ابزاری نداریم، همچون ورزش که باعث وحدت ملی می شود همه ایرانیان در نقاط مختلف دنیا را حول یک محور قرار می‌دهد.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از صحبت هایش به حدود ۴ هزار پروژه نیمه تمام ورزشی اشاره و خاطرنشان کرد: اتمام این پروژه ها به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که وزارت ورزش و جوانان هدفش تکمیل پروژه هایی با اولویت پیشرفت بالا است . برای حل این مشکل هم درصددیم برنامه ریزی کنیم و از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده ببریم.

وی با اشاره به افتتاح استادیوم‌های بزرگ ورزشی در نقاط مختلف کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران خوشبختانه در ایجاد توازن منطقه ای و توزیع عادلانه امکانات و زیر ساخت های ورزشی کارنامه درخشانی دارد، چرا که روزگاری فقط ورزشگاه ازادی امکان برگزاری میزبانی مسابقات مهم بین المللی داشت، اما اکنون در اصفهان ،شیراز ،اهواز ،تبریز و مشهد ورزشگاه های بزرگی داریم و ۲۰ مرکز استان هم دارای استادیوم پانزده هزار نفری هستند که این نشان دهنده کارنامه درخشان جمهوری اسلامی در زمینه سخت افزاری ورزشی است و در طی این سال ها دستاورد های بزرگ ورزشی به ارمغان امده است.

وزیر ورزش و جوانان به موفقیت های فوتبال اشاره و تصریح کرد: تیم ملی فوتبال ایران صعود مقتدرانه و تاریخی به جام جهانی داشت و در این بین با توجه به صعود تیم‌های رده‌های سنی فوتبال به جام جهانی همچنین عناوین سومی جهان در فوتسال و فوتبال ساحلی یک رکورد تاریخی به‌دست آمد که برای این موفقیت‌ها، حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خوبی هم صورت گرفت.

وزیر ورزش و جوانان به فعال شدن بخش اقتصاد ورزشی نیز به عنوان یکی از راهبردهای وزارت ورزش و جوانان نام برد و تاکید کرد که باا فعال شدن اقتصاد ورزش برخی مشکلات را می توان حل کرد.

سلطانی‌فر با اشاره به رویداد های مهم ورزشی از جمله بازی های آسیایی جاکارتا و بازی های المپیک ۲۰۲۰ تاکید کرد: در ادوار گذشته المپیک ،ورزش ایران در چهار رشته فقط مدال‌آور بوده اما با برنامه ریز‌ی‌ها و ایجاد انگیزه درصدد فراهم کردن شرایطی هستیم که با توجه به المپیکی شدن کاراته و صخره نوردی در این دو رشته نیز مدال‌آور شویم و در رشته‌های تیراندازی و قایقرانی هم به مدال المپیکی دست پیدا کنیم.

وی ظرفیت مدیریتی بانوان در ورزش را مورد تاکید قرار داد و گفت: قطعا از این پس به نسبت قبل از توانمندی مدیریتی بانوان در ورزش هم استفاده خواهیم کرد، چرا که اعتقاد داریم در این بخش هم آنها می‌توانند موفقیت های خوبی داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان حق پخش تلویزیونی را نیز مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با رئیس رسانه ملی جلساتی را برگزار کرده ایم. هدف‌مان این است که در یک رابطه برد – برد حق پخش تلویزیونی را محقق کنیم.

سلطانی‌فر حل مسائل مربوط به جوانان را یکی از اهداف وزارت ورزش و جوانان دانست که مورد تاکید روحانی رئیس جمهور بوده است . وزیر ورزش و جوانان گفت: در تمام سفر‌های استانی با نمایندگان سمن ها نشست‌های ویژه‌ای داشتیم. آنچه مسلم است مسائل جوانان در اولویت قرار دارد. اگر انتزاع جوانان و ورزش صورت نگرفت، همچنان با کوشش و تمرکز به مسائل جوانان خواهیم پرداخت.

/تسنیم

پاسخی بگذارید