تاریخ: ۹:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم ملی پاراتکواندو گفت: سطح مسابقات آسیایی کره‌جنوبی امسال در حد یک مسابقه جهانی بود و فقط تیم آذربایجان در این مسابقات حضور نداشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پیام خانلرخانی در خصوص قهرمانی تیم ملی پاراتکواندو در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: ما حدود سه ماه اردو برای این مسابقات داشتیم و بچه‌ها نیز در ابتدا شرایط آرمانی نداشتند و دلیل آن نیز گذشت ۷ ماه از آخرین سفر آنها بود. با این وجود سعی کردیم از لحاظ بدنی و روانی بازیکنان را جمع و جور کنیم تا با اقتدار قهرمان آسیا شویم.

وی تصریح کرد: در پاراتکواندو تمام کشورهای می‌توانند در مسابقات قاره‌های دیگر شرکت کردند اما اگر موفق به مدال‌آوری شوند نصف امتیاز را دریافت خواهند کرد. این باعث شده بود سطح مسابقات آسیایی کره‌جنوبی امسال در حد یک مسابقه جهانی بود و فقط تیم آذربایجان در این مسابقات حضور نداشت. یازده تیم غیر از قاره آسیا در این مسابقات حضور داشتند و حضور تیم‌های مثل آلمان، انگلیس، روسیه ، فرانسه و ترکیه باعث بالارفتن سطح مسابقات و جذابیت بیشتر آن شده بود.

سرمربی تیم ملی پاراتکواندو در خصوص اولین تجربه خود در مسابقات پاراتکواندو گفت: شرایط کوچینگ پاراتکواندو تفاوتی با تکواندو ندارد و قوانین مسابقات نیز تا حدودی شبیه تکواندو است. به خاطر معلولیت جسمانی بازیکنان پاراتکواندو، کار کردن با این بچه‌ها سخت‌ اما در عین حال شیرین است. من نیز با افتخار و جان و دل کار کردم و سعی کردم سنگ تمام بگذارم.

خانلرخانی با تاکید بر شانس بالای موفقیت این تیم در پارالمپیک عنوان کرد: کمیته پارالمپیک روی تکواندو حساب ویژ‌ه‌ای باز کرده است و این بچه‌ها احتیاج به رسیدگی و دیدن دارند. اگر سرمایه‌گذاری خوبی روی این بچه‌ها صورت گیرد پتانسیل خوبی برای موفقیت دارند. قرار است  ۱۳ شهریورماه در مسابقات قهرمانی اروپا در بلاروس تایید نهایی اوزان و کلاس‌بندی پارالمپیک نیز مشخص شود.

مربی تیم تکواندو شهرداری ورامین  در خصوص انتقاداتی که به عملکرد مهدی ‌بی‌باک بعد از مسابقات جهانی صورت گرفته است، گفت: بی‌باک مربی جوانی است و تازه تیم ملی را تحویل گرفته و نیاز به فرصت دارد و فدراسیون باید حداقل دو سال به او زمان بدهد. خدا را شکر ما با وجود عدم دریافت مدال طلا  در مسابقات جهانی روی سکوی سوم آسیا قرار گرفتیم. دو بازیکن جوان ما نیز برای اولین بار اعزام شدند که دو نقره کسب کردند و نشان دادند حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

وی تاکید کرد: بی‌باک تازه در اول راه است و تکواندو ما نیز یک پوست اندازی را شروع کرده است و برای پیاده کردن ایده‌هایش نیاز به زمان دارد. امیدوارم زحمات کادرفنی ما به ثمر بنشیند و یک تیم گردن کلفت برای المپیک داشته باشیم. دو سال و نیم دیگر باید در المپیک شرکت کنیم و  من اعتقاد دارم زمان زیادی برای المپیک نیست و تقریبا هر چه این جو منفی و انتقاد تخریبی بیشتر شود دردی دوا نخواهد شد.

خانلرخانی خاطرنشان کرد: تیم ما در حال جوان شدن است و این بازیکنان نیز به حمایت و کادرفنی به دلگرمی احتیاج دارد تا بتواند با نتیجه‌گیری در مسابقات گرندپری برای بازی‌های آسیایی آماده شود. تکواندو در دوره قبل در اینچئون ۴ مدال طلا کسب کرد و باید کمک کنیم تا روی مدال‌های تکواندو حساب شود و اقتدار گذشته خود را به دست بیاورید. البته ما همچنان در رده‌های پایه اقتدار خود را داریم که نشان دهنده برنامه‌ریزی و کار درست ما در این رده است و قطعا این بازیکنان نیز نسل به نسل به تیم ملی تزریق می‌شوند و فقط باید صبور باشیم .  ما باید به گونه‌ای نگاه کنیم که فقط جلوی پای خود را نبینیم و به آینده نگاه داشته باشیم و این نیازمند زمان است.

/تسنیم

پاسخی بگذارید