تاریخ: ۲۰:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدیر آموزش معاونت برنامه ریزی و توسعه شهر شهرداری مشهد گفت: اگر برانکو دعوت ما را برای آمدن به شهر مشهد قبول کند بابت دوره آموزشی پنج ساعته حداکثر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌توانیم به او دستمزد بدهیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،روز گذشته تصویری نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد قرار است سرمربی پرسپولیس برای آموزش دوره «کار تیمی» به کارکنان شهرداری مشهد به این شهر اعزام شود. اسماعیل سقاب اصفهانی، از مدیران معاونت برنامه ریزی و توسعه شهر شهرداری مشهد امروز در نشستی خبری درباره این نامه توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: ما با آقای برانکو هنوز به تفاهم نرسیده‌ایم و فعلا فقط نامه زده‌ایم. ایشان باید بررسی کنند و سرفصل‌هایشان را به ما اطلاع دهند؛ ولی مصر هستیم از این اساتید برای تقویت سرمایه‌های انسانی خودمان در شهرداری مشهد استفاده کنیم.
وی درباره میزان دستمزد پرداختی به برانکو اظهار داشت: پرداخت‌های مالی ما مطابق با مصوبه‌های قانونی انجام می‌شود. حق الزحمه دوره‌های آموزشی ما از ساعتی ۳۵ هزار تومان شروع می‌شود و سقفش ساعتی ۵۰۰ هزار تومان است. در صورتی مبلغ سقف را پرداخت می‌کنیم که استاد اجازه بدهد فیلم‌هایش را به شهرهای دیگر بفروشیم. دوره پنج ساعته‌ای که برای برانکو در نظر گرفته‌ایم هم حضوری است و هم به صورت مجازی برای کارکنان شهرداری پخش زنده می‌شود.
سقاب اصفهانی تاکید کرد: اساتید ملی که به مشهد می‌آیند معمولا حق الزحمه‌ای دریافت نمی‌کنند. در واقع پرستیژشان بالاتر از این است که بخواهند پولی بگیرند. ما هم عمدتا هدیه یا سوغاتی به آنها می‌دهیم.
وی در پاسخ به این سوال که چرا برانکو انتخاب شده توضیح داد: آقایان کیروش، برانکو، کارخانه و مجید جلالی جزو گزینه‌های ما بودند. با این گزینه‌ها برای برگزاری دوره پنج ساعته «کار تیمی» وارد مذاکره شدیم. برای آقای جلالی مشکلی پیش آمد که نتوانستیم در خدمت‌شان باشیم. با رابط آقای برانکو صحبتی کردیم و متوجه شدیم ایشان در بازه‌های مورد نظر ما در مشهد هستند. در همین راستا نامه‌ای به باشگاه زدیم تا موضوع رسمی شود.
این مدیر شهرداری مشهد درباره ضرورت برگزاری دوره‌های «کارتیمی» بیان داشت: ما در نیازسنجی که داشتیم در بین مهارت‌های مورد نیاز، به مهارت کار تیمی رسیدیم. مطالعات نشان می‌دهد که این مهارت ضعیف است.
وی افزود: برای ما جالب است که چگونه در سیستمی که همه دوست دارند گل بزنند یک نفر را عقب نگاه می‌دارند و به او نقش دروازه‌بان یا هافبک را می‌دهند. می‌خواهیم بدانیم چگونه می‌شود که این سیستم را در واحدهای شهرداری پیاده کنیم. مسوول خدمات و برنامه‌ریزی باید بدانند که نقش‌شان گل زدن نیست. چگونه می‌شود کارمندی را تعویض کرد به نحوی که او ناراحت نشود؟
وی درباره معیارهای انتخاب اساتید گفت: ما سراغ اساتیدی می رویم که تجربه دانشگاهی و اجرایی داشته باشند.مثلا برای آموزش تشریفات به کارکنان خودمان، دکتر بیدارمغز مسوول تشریفات سازمان ملل را به مشهد آوردیم.
سقاب اصفهانی با انتقاد از رسانه‌ای شدن این موضوع گفت: شاید خود برانکو از برگزاری این دوره‌ها هنوز خبر نداشته باشد و ما صرفا با رابطش صحبت کرده‌ایم. ما برای شروع مذاکره نامه زده‌ایم و اگر نهایی بشود به خود برانکو رسما نامه می‌فرستیم. کاش دوستان تامل داشتند و بعد از برگزاری دوره آموزشی موضوع را رسانه‌ای می‌کردند.
غلامرضا شربت‌دار، معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد نیز در این رابطه گفت: ما از بهترین اساتید داخلی و خارجی دعوت می‌کنیم و برایمان فرقی ندارد که طرف اهل کدام کشور است و چه دین و مذهبی دارد. اسلام به ما توصیه کرده که علم را حتی اگر در چین باشد بیاموزید. ما از اساتید هر کشوری به غیر از اسراییل کمک می‌گیریم.

/خبرفوری

پاسخی بگذارید