کارشناس کشتی مازندران ؛
تاریخ: ۰:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۸
نام نویسنده: تحریریه
نقدی بر عملکرد کشتی گیران مازندران در مسابقات انتخابی تیم ملی !

مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان در تهران برگزار شد که نقد فنی بر عملکرد کشتی گیران مازندرانی خواهیم داشت .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان در تهران برگزار شد که نقد فنی بر عملکرد کشتی گیران مازندرانی خواهیم داشت .

مازندرانی ها در وزن ۵۷ کیلوگرم در غیاب ملی پوش این وزن رضا اطری از مازندران قهرمان شد وی باید از این فرصت طلایی برای صید مدال طلای جهانی مراکش استفاده کند .

در ۶۵ کیلوگرم میثم نصیری از زنجان قهرمان شد در این وزن مازندرانی ها نتوانستند صاحب دوبند تیم ملی شوند به طوری که فرزاد عموزاد با دو کشتی مغلوب حریف زنجانی شد و محمد مهدی یگانه جعفری نیز بسیار بد مبارزه کرد .

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین الیاسی و امید حسن تبار دونماینده مازندران بودند که پیمان یااحمدی از لرستان قهرمان شد و مازندرانی ها در این وزن نیز قهرمان نداشتند .

در ۹۷ کیلوگرم سینا غلامی ، مجتبی گلیچ ، عباس طهان و حسین رمضانیان که در این وزن مازندرانی ها نتوانستند در فینال نماینده داشته باشند ؛ امیر محمدی از خراسان اول شد و رحیمی از تهران در جایگاه دوم قرار گرفت .

در وزن ۶۱ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور با دو شکست مقابل بهنام احسان پور از مازندران از نتایج غیرقابل پیش بینی بود در این وزن مازندرانی ها فینالیست شدند که زیرگیری های خوب بهنام احسان پور از بهشهر مقابل حریف جویباری پرونده وی را در تیم ملی بست و جویباری ها یکی از ملی پوشان خود را از دست دادند .

در ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی از مازندران براحتی اول شد حریف وی عزت اله اکبری از مازندران بعد از چند سال دوری و ناکامی در مسابقات مختلف به فینال این مسابقات راه یافته بود  و این خود حکایت از کلاس پائین مسابقات انتخابی تیم ملی در این وزن بوده است .

در ۷۰ کیلوگرم سعید دادشپور که مازندرانی است چند سالی می باشد برای تهرانی ها کشتی می گیرد با شکست کشتی گیران خوزستانی و تهرانی به مقام قهرمانی دست یافت که در واقع این قهرمانی را باید به نام مازندران گذاشت اما پیروزی ۲ بر ۱ داداشپور مقابل حسین خانی خوب بود در این وزن مازندرانی ها جایگاهی در تیم ملی نداشتند .

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم کمیل قاسمی سنگین وزن مازندران در حین ناباوری مقابل یک جوان کرمانشاهی به جایگاهی در کشتی بزرگسالان ایران ، آسیا ، جهان و المپیک نداشت با دو شکست جایگاهی پیدا نکرد ؛ قاسمی دارنده مدال المپیک و جهان و آسیا امید اول کشتی جویبار و مازندران عملکرد بسیار ضعیفی در فینال داشت و از شرایط روحی خوبی برخوردار نبود ؛ قاسمی از نظر آمادگی جسمانی نیز ضعیف و بسیار بد مبارزه کرد زیرگیری های بسیار غلط و خیمه های ناقص و از همه بدتر خوردن فن بالا حکایت از ناکامی این کشتی گیر مازندرانی داشته است

حذف جابر صادق زاده قهرمان آسیا و دارنده بازوبند پهلوانی ایران از مازندران در این مسابقات جای بسی تأسف داشت ؛ شکست محسن حاجی پور دیگر ملی پوش فرنگی کار ۵۹ کیلوگرم مازندرانی آنهم مقابل جوانی گمنام از خوزستان به نام مردانی و با خوردن فن کمر و ضربه فنی و شکست امیر حسین حسینی در فینال وزن ۹۸ کیلوگرم مقابل یک خوزستانی دیگر به نام صالحی زاده از نکات بحث برانگیز نتایج به دست آمده در این مسابقات بوده است .

با این تفاسیر جویباری ها در کشتی آزاد دو ملی پوش صاحبنام خود را به نام های مسعود اسماعیل پور و کمیل قاسمی از دست دادند و در کشتی کشتی فرنگی نیز قاسم رضایی دیگر ملی پوش مازندرانی در مسابقات حاضر نشد ؛ بهشهری ها ، جویباری ها و بابلی ها با اطری / بهنام احسان پور و حسن یزدانی در مسابقات قهرمانی جهان نماینده مازندران خواهند بود .

گفتنی است رضا یزدانی ، قاسم  رضایی ، مسعود اسماعیل پور ، محسن حاجی پور ، کمیل قاسمی ، محمد مهدی یگانه جعفری امیدهای مازندرانی ها برای عنوان قهرمان در مسابقات تیم ملی مدعی بودند که در این مسابقات یزدانی و قاسم رضایی غایب و نفرات دیگر نیز حذف شدند ! البته قاسم رضایی به علت فوت خواهرش نتوانست در این مسابقات حضور پیدا کند و بخت لازم را دارد تا از سوی کمیته فنی به تیم ملی دعوت شود

این گزارش حاکیست باید پذیرفت که تیم مازندران در این مسابقات خوب ظاهر نشد و این استان نتوانست پدیده ای نوظهور به کشتی کشورمان معرفی نماید باید علت ناکامی های کمیل قاسمی ، حاجی پور ، اسماعیل پور و بسیاری از جوانان مازندرانی را مورد بررسی قرار داد و عدم کسب عنوان قهرمانی مازندران در مسابقات انتخابی تیم ملی نیز باید زیر نقد قرار بگیرد.

 

شعبان وفایی نژاد – کارشناس کشتی

پاسخی بگذارید