تاریخ: ۱۹:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرپرست دبیری فدراسیون فوتبال در واکنش به پرسش‌های خبرنگاران ترجیح داد تا توپ را به زمین رئیس فدراسیون فوتبال بیاندازد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، محمدرضا ساکت در حاشیه مراسم تقدیر از داوران گفت: خرسندیم که فدراسیون توجه خوبی به رکن اساسی مسابقات یعنی داوران دارد و در دومین سال متوالی تجلیل از داوران را در برنامه‌هایمان قرار دادیم. ما پیش از این مجبور بودیم از ظرفیت‌های خارجی استفاده کنیم اما در سال‌های اخیر شاهد هستیم همه مسابقات داخلی و حتی خارجی با تلاش صادقانه و دانش‌افزایی داورانمان سوت زده می‌شود.

وی ادامه داد: جهش بسیار خوب علمی و آموزشی برای داوران انجام شده و خوشبختانه داوران پرچمدار دانش‌افزایی هستند و باید به دلیل این رویکرد به آنها تبریک گفت که در عرصه بین‌المللی پرچم ایران در رویدادهای بزرگ توسط داوران برافراشته می‌شود. مطمئناً اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا لیست الیت داوران را بیشتر می‌کرد ما تعداد بیشتری در این لیست داور داشتیم.

ساکت در خصوص اینکه علیرضا اسدی از دبیری فدراسیون فوتبال برکنار شد و شما جایگزین او شدید، تصریح کرد: ما سرباز هستیم و قرعه به نام ما می‌افتد که کجا خدمت کنیم. در این بین بود و نبود و رفت و آمد ما مهم نیست بلکه باید تلاش کنیم تا از خودمان اثری به نیکی بگذاریم. قبلی‌ها هم خدمات بزرگی ارائه دادند و امیدوارم بعد از اینکه یک سال از دوره ریاست مهدی تاج در فدراسیون فوتبال گذشته بتوانیم اندیشه‌های راهبردی را در کار استفاده کنیم و بتوانیم به رشد و ارتقای تشکیلاتی برسیم. نفرات قبلی هم خدمات زیادی انجام دادند و سال‌های متمادی به خوبی کار کردیم و این یک مسیر خدمت‌گذاری است که ما یک روز می‌آییم و یک روز می‌رویم. آمدن و رفتن ما اولاً باید برای رضای خدا و تاثیرگذاری باشد و سپس باید خدمت صادقانه رقم بزنیم.

وی در مورد اینکه برکناری اسدی با توجه به بیانیه‌هایی که امروز منتشر شده بود کمی به نظر زود می‌آمد، تصریح کرد: مهدی تاج توضیحات لازم را در این خصوص داد چرا که از هفته‌های قبل تصمیم در این خصوص گرفته شده بود و او همه زوایای کار را توضیح داد. ما ۳۳۹ روز دیگر باید در جام جهانی حاضر شویم و باید حضوری پرقدرت در این مسابقات داشته باشیم همانطور که در مرحله انتخابی شرایط خوبی داشتیم و بازیکنان غیرتمند ما با اندیشه‌های کارساز کارلوس کی‌روش به موفقیت رسیدند. الان هم لازم است که با یک هماهنگی و همدلی زمینه‌ای برای حضور پر قدرت در جام جهانی فراهم کنیم. البته ما مسیر پرتنشی داریم و می‌بینیم که زیرساخت‌های ما با استعدادهای ما سنخیت ندارد. از نظر زیرساخت شرایط خوبی نداریم اما دریایی از استعداد هستیم. در ۷-۸ ماه گذشته تلاش کردیم که این مرکز را نوسازی و توسعه دهیم.

سرپرست دبیری فدراسیون فوتبال درباره اینکه چرا اسدی برکنار شد، افزود: این مسائل مربوط به صحبت‌های تاج است و در حوزه مدیریت قرار می‌گیرد. من در جریان جزئیات این مسئله نیستم اما او حتماً تصویر کاملی از این موضوع ارائه خواهد داد.

ساکت در پاسخ به این سوال که چه تضمینی هست که شما با کی‌روش کار کنید و دچار اتفاقات مشابه نشوید، اظهارداشت: در طول یک سالی که همراه با سازمان تیم‌های ملی در کنار تیم ملی بودیم همواره بیشترین تلاش انجام شد تا زمینه اتفاقات خوب فراهم شود حتی از ۲ ماه قبل پیوند خوبی بین تیم ملی بزرگسالان و تیم‌های پایه ایجاد شد و به انتقال دانش و تجربیات کادر فنی تیم ملی بزرگسالان به تیم‌های پایین پرداختیم و سعی کردیم برنامه‌هایی که برای تیم بزرگسالان هست را به تیم‌های پایه تزریق کنیم. هرم فوتبال در فدراسیون فوتبال تشکیل شده و در ۴ سطح مشغول کار هستیم، این کار در سطح کشور و در ۳۲ استان انجام می‌شود و در همه این استان‌ها استعدادیاب داریم. در رده سنی ۱۴ تا ۱۷ سال، ۱۷ تا ۲۲ سال و بزرگسالان انجام می‌شود. چیزی که مهم است این است که سطح فنی تیم ملی بزرگسال را به تیم‌های پایه انتقال دهیم و در مرکز فوتبال الیت‌ها قرار داشته باشند و سازماندهی خوبی هم صورت گیرد تا ارتباط کاملی بین سازمان تیم‌های ملی و کی‌روش بوجود آید و این موضوع نهادینه شود.

وی درباره اینکه موضع شما در قبال اینکه احتمالاً در آینده باز هم اختلافاتی بین کی‌روش و شما بوجود بیاید چیست، افزود: باید به روزهای خوش آینده نگاه کنیم. ما باید در یک مسیر قدرتمند جلو برویم، مطمئناً قلب همه مردم ایران و کادر فنی برای تیم ملی می‌تپد و مهندسی این موفقیت بر عهده مربیان بخصوص کی‌روش است. در این مسیر هماهنگی و همدلی وجود دارد و همه ما برای تیم یکدست تلاش می‌کنیم.

سرپرست دبیری فدراسیون فوتبال در مورد اینکه برنامه شما برای این پست چیست و آیا در این پست ماندگار خواهید شد و یا کسی دیگر این سمت را عهده‌دار می‌شود، افزود: نگاه فدراسیون این است که کارها به صورت سازمان یافته و تشکیلاتی انجام شود و در این بین کارگروه تخصصی هم ایجاد شود. نگاه ما به بحث استانداردسازی نوین، توجه و بهره‌برداری از ایزو۹۰۰۱، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۵ و همچنین بحث استانداردهای نوین است که این موضوع به بالندگی فوتبال ما کمک خواهد کرد. آمدن و رفتن وقتی زیباست که شما خدمت کنید. تا وقتی که مأموریت داشته باشم با همفکری، هم‌دلی و هماهنگی پرسنل فدراسیون، مسئولان دست‌اندرکار، باشگاه‌ها و هیأت‌های استانی کار را پیش می‌بریم.

ساکت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا با کنار رفتن اسدی از پست دبیری فدراسیون فوتبال مشکلی حل خواهد شد،

ساکت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا با کنار رفتن اسدی از پست دبیری فدراسیون فوتبال مشکلی حل خواهد شد و خواهشاً پاسخی مربوط به سوال خبرنگاران بدهید، تصریح کرد: پاسخ دادن وظیفه من است و من تعیین می‌کنم که چطور پاسخ دهم! آنچه که هیأت رئیسه اعلام کرده این است که همه بتوانند تمرکز جدی‌ای برای موفقیت تیم ملی داشته باشند و در این مسیر همه چیز بسیج خواهد شد.

وی در مورد اینکه آیا برای پست دبیری فدراسیون فوتبال منعی دارد یا خیر، گفت: در حال حاضر که سرپرست هستم و حتماً به ضوابط قانونی توجه می‌شود. در این مسیر قطعاً حرکت خواهیم کرد و برای ادامه خدمت قطعاً مشکلی نیست. همانطور که گفتم باید تأثیرگذار باشیم.

 

/فارس

پاسخی بگذارید