تاریخ: ۱۲:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رئیس فدراسیون کشتی گفت: خطر تعلیق فدراسیون جدی و نگران کننده و فرصت ما هم برای اصلاح اساسنامه محدود است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رسول خادم در مورد مسابقات انتخابی تیم‌های ملی کشتی اظهار داشت: فرایند انتخابی تیم‌های ملی کشتی جای خودش را در کشتی کشور پیدا کرده و بعد از چندین سال زحمت برای نهادینه کردن ساختار انتخابی تیم ملی اکنون نقطه امیدی برای همه جوانان و سایر کشتی گیران عنوان دار به وجود آمده تا از این فرصت برابر استفاده کنند.

وی افزود: فراز و نشیب‌هایی که در چند سال گذشته به دلایل مختلف وجود داشت، اما خدا را شکر امسال در شرایط بهتری فرایند انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی برگزار شد.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: حساسیت و هیجان کشتی‌ها طوری بود که شاید تا سال‌ها در ذهن و خاطره مردم خواهد ماند و از سوی دیگر جمعی از قهرمانان با تجربه هم نتوانستند در این پیکارها نتیجه برتر را کسب کنند. البته من از همه آنها تشکر می‌کنم که به مردم و جوانان احترام گذاشتند و در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی حضور پیدا کردند.

خادم خاطرنشان کرد: برخی از کشتی گیران عنوان دار علیرغم مصدومیت و ناآمادگی‌هایی که داشتند در مسابقات حضور یافتند و در عین حال حضور کشتی گیران جوان و با استعداد هم برای کشتی کشور امیدوار کننده بود. در کل در المپیک ۲۰۲۰ توکیو دست ما در کشتی آزاد و فرهنگی خالی نیست البته مشروط بر اینکه سعی کنیم کشتی گیران توانمند را حفظ و لحظه‌ای از آنها غفلت نکنیم و تلاش کنیم که در کنار کشتی‌گیران با تجربه پا به پا حرکت کنند.

وی تصریح کرد: شرایط اکنون در کشتی ما به گونه‌ای پیش می‌رود که فکر می‌کنم تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو شرایط تشکیل سه تیم ملی را داشته باشیم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه وضعیت کشتی‌گیران مصدوم و غایب در مرحله نهایی انتخابی را شورای فنی تیم‌های ملی مشخص می‌کند در خصوص شکست برخی کشتی گیران عنوان دار، گفت: همیشه قرار نیست نتیجه‌ای که کادر فنی انتظار دارد رقم یخورد و به همین دلیل انتخاب ملی‌پوشان کار سختی خواهد بود.

خادم اظهار داشت: از کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی تقاضا دارم که مطابق فرآیند انتخابی تیم ملی ضمن توجه به سوابق و عملکرد ملی‌پوشان در رقابت‌های بین‌المللی اصل انتخابی تیم ملی را فراموش نکنند و در عین حال کادر فنی می‌توانند با نتایجشان پاسخگوی انتظارات مردم باشند.

وی تصریح کرد: خطر تعلیق جدی و نگران کننده است و فرصت ما هم برای اصلاح اساسنامه محدود است و امیدوارم که بتوانیم این کار را انجام دهیم.

/تسنیم

پاسخی بگذارید