تاریخ: ۱۲:۲۰ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

اولین مرحله از تمرینات تیم ملی فوتبال هفت نفره برای آمادگی حضور در مسابقات جهانی آرژانتین روز گذشته به پایان رسید.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،امین الله‌مانی، رئیس انجمن فوتبال معلولین در پایان این تمرینات گفت: ۳۱ ورزشکار به اولین اردوی تیم ملی دعوت شدند که ۱۷ نفر از آنها از ورزشکاران قدیمی بودند و باقی این ورزشکاران جدید نفراتی بودند که از مسابقات قهرمانی کشور انتخاب شده و برای سنجش دقیق شرایط جسمانی و نیز بررسی میزان آمادگی به اولین اردوی تیم ملی دعوت شدند که تعدادی از آنها مورد تایید از نظر شرایط کلاس بندی قرار گرفتند اما به دلیل نداشتن آمادگی کافی به دومین مرحله تمرینات راه پیدا نکردند.

رئیس انجمن فوتبال جانبازان و معلولین خاطر نشان کرد: از مجموع ۳۱ نفری که به اردوی اول دعوت شدند، در نهایت ۱۸ نفر به دومین مرحله تمرینات راه یافتند و اردوی بعدی با این نفرات برگزار خواهد شد.

سرمربی تیم ملی افزود: در تمرینات این مرحله برای اولین بار از حضور فیزیوتراپ اختصاصی بهره مند بودیم که اتفاق بسیار خوبی بود. همچنین در دیگر بخش ها نیز کادر فنی تقویت شد و از اردوهای بعد از آنالیزو نیز استفاده می کنیم. همچنین دکتر بیژن ذوالفقار نسب نیز به عنوان مدیر فنی بر تمرینات نظارت خواهد داشت.

الله‌مانی گفت: در مجموع ۶ مرحله اردو تا مسابقات جهانی پیش بینی شده که با فواصل کم برگزار می شود و با برنامه ریزی انجام شده می توانیم تیمی آماده را راهی مسابقات آرژانتین کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: فشار بدن سازی در اردوهای اول بسیار زیاد است و حتی در چند روز فاصله ی باقی مانده تا اردوی بعدی نیز با برنامه ای که به ملی پوشان ارائه شده ، آنها را زیر نظر خواهیم داشت ضمن اینکه وزن کشی در پایان اردوی اول انجام شد و تعدادی از ورزشکاران می بایست نسبت به کاهش وزن اقدام و باقی برای تثبیت وزن فعلی تلاش کنند.

رئیس انجمن فوتبال معلولین در پایان گفت: دومین مرحله تمرینات تیم ملی فوتبال هفت نفره از ۲۱ تیر ماه با ۱۸ ملی پوش از سر گرفته می شود و در هر مرحله با ریزش نفرات مواجه خواهیم بود تا در نهایت تیم ملی با ترکیب ۱۴ نفره به مسابقات جهانی آرژانتین اعزام شود.

/تسنیم

پاسخی بگذارید