تاریخ: ۱۴:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

موضع‌گیری‌های تند سرمربی پرتغالی تیم ملی علیه مسئولان بالا دستی خود ادامه دارد و گویا فدراسیون فوتبال هم برنامه‌ای برای برخورد با این نوع موضع‌گیری‌ها ندارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،کارلوس کی‌روش از زمانی که به ایران آمده تحولات زیادی در فوتبال ایران ایجاد کرده است. چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ مدیریتی فوتبال ایران متحول شده است که در این بین مسائل فنی با پیشرفت همراه بوده، اما مسائل مدیریتی پسرفت داشته است. یعنی اگر بخواهیم دوران مدیریتی علی کفاشیان را پس از ورود کارلوس کی‌روش با دوران پیش از او مقایسه کنیم، پسرفت در نوع مدیریت به خصوص در بخش تیم ملی را می‌بینیم. هرچند بخشی از این پسرفت شاید در توانایی‌های آن مدیر باشد، اما بخش عظیمی از آن هم نقش کی‌روش بوده که پیش از او هیچ‌کدام از مربیان تیم ملی به این اندازه در فاز مدیریتی فدراسیون فوتبال وارد نمی‌شدند. حالا دوران پسا کفاشیان به مهدی تاج رسیده که گویا پسرفت‌های مدیریتی در فدراسیون فوتبال همچنان ادامه دارد و علاوه بر پابرجا بودن مسائل گذشته، مسائل دیگری هم کم کم خودش را نشان می‌دهد.

مقصر ورود کی‌روش به مسائل مدیریتی فدراسیون فوتبال، نه خواست او بلکه اشتباهی از سوی مسئولان این فدراسیون بود، جایی که کفاشیان و تاج دست کی‌روش را برای ورود به مسائل مدیریتی و موضع‌گیری علیه مسئولان بالاتر از خودش باز گذاشتند تا در نهایت سرمربی تیم ملی احساس کند توانایی ورود به هر موضوعی را که خواست، دارد. کسی منکر توانایی‌های فنی کارلوس کی‌روش نیست که در این بخش اکثریت از او رضایت دارند، اما همیشه در نوع برخورد و گفتار به این مربی پرتغال نقدهایی وارد بوده است. حتی حامیان کی‌روش هم نوع ادبیات او را نمی‌پسندند که نمونه آن موضع‌گیری‌های تندش علیه محمود گودرزی، علی کفاشیان، امید نمازی، عباس ترابیان و… بود. کی‌روش به نوعی علیه بیشتر کسانی که کنارش یا بالا دست او بودند، صحبت کرد و البته صحبت‌های تندی هم انجام داد.

مهدی تاج پس از رسیدن به ریاست فدراسیون فوتبال، اعلام کرده بود قصد دارد حاشیه‌های تیم ملی را کم کند و قصد او هم کنترل و مدیریت صحیح کی‌روش و رفتارهایش بود. او حتی در دعوای کی‌روش و برانکو راهی دبی شد و زمانی که سرمربی تیم ملی هر روز علیه برانکو یا اسدی بیانیه صادر می‌کرد، تاج اعلام کرد که دیگر از بیانیه خبری نخواهد بود و با کی‌روش صحبت کرده است و او هم دیگر بیانیه نمی‌دهد. ماجرا اما ادامه دارد و تازه‌ترین اقدام کارلوس کی‌روش و نوشتن بیانیه تند علیه علیرضا اسدی نشان می‌دهد رئیس فدراسیون فوتبال هنوز در مهار این مربی پرتغالی ناکام بوده است. در بحث فنی نقدی به کی‌روش نداریم و این مسائل هم به هیچ وجه به مسائل فنی ارتباط ندارد. حتی نمی‌خواهیم بگوییم که حق با اسدی است یا کی‌روش، اما چرا سرمربی تیم ملی باید به خود اجازه بدهد علیه مسئول بالادستی‌اش با الفاظی نامناسب موضع‌گیری کند؟!

رئیس فدراسیون فوتبال زمانی که راهی دبی شد تا برای پایان دادن به ماجرای اختلاف کی‌روش و برانکو با سرمربی تیم ملی دیدار کند، باید به این نکته توجه داشته باشد که کی‌روش حتی نمی‌خواست او را ببیند. علی کفاشیان و مهدی تاج در دوران ریاست‌شان در فدراسیون فوتبال کارهایی کردند که کی‌روش به خودش اجازه می‌دهد هر کاری دوست داشت انجام دهد. همین مسائل باعث شد سرمربی تیم ملی ۴۸ ساعت پس از رفتن کفاشیان از سمت ریاست فدراسیون، علیه او صحبت‌های تندی انجام دهد. آقای تاج، آسیاب به نوبت است و روزی نوبت موضع‌گیری کی‌روش علیه شما هم می‌شود. حالا یا پس از پایان ریاست شما در فدراسیون فوتبال یا سرمربیگری خودش در تیم ملی. اگر امروز جلوی او گرفته نشود، فردا روزی نوبت شما می‌شود تا مخاطب صحبت‌های تند کارلوس کی‌روش باشید.

/تسنیم

پاسخی بگذارید