تاریخ: ۱۹:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال منچسترسیتی در اظهارنظری جدید، به تمجید از ستاره آرژانتینی بارسلونا پرداخت و گفت که او از یک بخش از حرفه‌اش بیشتر لذت می‌برد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پپ گواردیولا امروز (چهارشنبه) در یک برنامه خیریه در بلفاست حضور پیدا کرد و در آنجا به شیوه‌ای جالب از شاگرد قدیمی‌اش در بارسلونا تمجید به عمل آورد.

گواردیولا درباره دارنده پنج توپ طلای فیفا و فرانس فوتبال گفت: او از همه بهتر است. فکر می‌کنم که خدا از آسمان گفت «تیک» و او را به زمین فرستاد. او بهترین است. او کسی است که هر روز هم که بازی کند می‌تواند ۳ گل بزند. مسی کسی است که اگر الان اینجا بود تمام این ۵۰۰ مرد و ۶۰۰ زن (حضار داخل سالن)، همه از تماشای بازی‌هایش غش و ضعف می‌کردند. او برای فوتبال بازی کردن و گرفتن بهترین تصمیمات غریزه‌ای دارد که فکر می‌کنم منچستریونایتدی‌ها آن را خوب می‌شناسند! (اشاره کنایه‌آمیز به شکست شیاطین سرخ برابر بارسلونا در دو فینال لیگ قهرمانان اروپای سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ با گل‌های مسی).

سرمربی سابق بارسلونا ادامه داد: مسی خاص است. او قابلیت‌های فراوانی دارد چون باهوش است و در تمام مناطق میدان می‌تواند بازی کند. با این حال مهمترین چیز درباره مسی روحیه رقابت‌طلبی‌اش است. او از آن دسته کسانی نیست که زیاد حرف می‌زنند چون حرفش را در هر لحظه از حضورش در زمین بازی می‌زند. تأثیری که مسی روی هم‌تیمی‌ها می‌گذارد آسوده خاطر کردن آنها از بابت  حضور کسی مانند او در زمین بازی است. حتی هواداران و مربیان هم وقتی مسی را در زمین بازی می‌بینند آسوده خاطر می‌شوند چون می‌دانند وقتی که او صاحب توپ شود یا گل می‌زند یا پاس گلی می‌دهد که می‌‌تواند منجر به پیروزی تیمش شود. مسی بازیکنی است که از بازی در فینال‌ها لذت می‌برد و بیشترین لذت را زمانی می‌برد که برابر رئال مادرید بازی می‌کند.

/تسنیم

پاسخی بگذارید