تاریخ: ۱۹:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

یک سال بعد، در چنین روزهایی فضای فوتبال هیجانی است. امروز همه منتظرند تیم ملی بتواند در روسیه خوش بدرخشد و چه تاریخی خواهد بود اگر ایران بتواند از گروهش بالا برود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی از همین حالا تا جام جهانی‌ برنامه‌ریزی کرده و می‌داند چه می‌خواهد. این را مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش هم می‌داند. برای کی‌روش بردن تیم ملی به جام جهانی‌ آرزو نبود. او هر بار چیزهای بیشتری می‌خواهد. در سال ۲۰۱۴ که تیم ملی را برده بود جام جهانی‌ و این بار چیزی فراتر می‌خواست. رکوردها و به رخ کشیدن قدرت، جزو فرعیات بود. کارلوس هدف اصلی‌‌اش را در جام جهانی‌ روسیه دنبال می‌کند. کارلوس همیشه می‌گوید دوست دارد وقتی از ایران می‌رود، نامی از او به جا بماند که همه، همیشه به نیکی از آن یاد کنند. تا اینجا، حداقل کارهایی که او کرده تاریخی بوده و از نظر خیلی‌ها غرورآفرین. عملکردی که ایران در جام جهانی‌ مقابل آرژانتین و ستاره‌هایش داشت، یکی از همین کارهای تاریخی کی‌روش و تیم ملی است.

حالا کارلوس برنامه‌‌اش را داده و منتظر حمایت است. او می‌گوید اگر برنامه‌‌اش عملی شود، نه قطعاً ولی شانس ایران برای صعود بالا خواهد بود. کی‌روش می‌گوید تضمینی برای موفقیت نیست و تأکید می‌کند: «فقط باید تلاش کنیم و از حریفان عقب نیفتیم.» پولی که او درخواست کرده به گواه اسنادی که هر سال منتظر می‌شود، حتی از هزینه سالانه اکثر باشگاه‌های ایرانی کمتر است.

در همین حال وزیر ورزش ایران هم با حرف‌های خود به تیم ملی و کی‌روش دلگرمی می‌دهد. مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش درباره عملکرد او می‌گوید: «برای اینکه حضوری موفق در جام جهانی‌ جهانی داشته باشیم، باید در همین حد آمادگی بمانیم. کی‌روش برنامه کلی به ما داده است که من و تاج آن را مورد کنکاش و بررسی قرار دادیم و نقشه راه را مشخص کردیم. امیدواریم این برنامه‌ریزی با تلاش همه و حمایت و نظارت ما همراه شود و منابع و امکاناتش را هم بتوانیم تأمین کنیم. همچنین امیدوارم برای این دوره که یک سال تا جام جهانی‌ باقی مانده، بتوانیم در مسابقات مهم شرکت کنیم و بازی‌های تدارکاتی خوبی داشته باشیم. تلاش می‌کنیم نیازها را به‌گونه‌ای تدارک ببینیم که مشکلات حل شود.» این بی‌شک خبر خوبی است که وزیر ورزش به کی‌روش و تیم ملی می‌دهد. دولت هم تمام عزم خود را جزم کرده تا از تیم ملی در مسیر جام جهانی‌ حمایت کند.

 

صاحب پرسپولیس هم پشت کی‌روش در آمد!

وزیر ورزش اعلام کرد تلاش می‌کنند به گونه‌ای تدارک ببینند که مشکلات تیم ملی حل شود. یکی از مهمترین مشکلات تیم ملی در سال‌های اخیر اختلاف کی‌روش و برانکو بوده است. این دو بر سر اردوها با هم به مشکل خوردند و این مسئله هم به تیم ملی ضربه زد و هم به پرسپولیس. وزیر ورزش اما با حمایت قاطعی که از کارلوس کی‌روش داشته، به نوعی به برانکو هم پیغام داده که باید در مسیر جام جهانی‌ با تیم ملی همکاری کند. وزیر ورزش متولی اصلی دو باشگاه بزرگ پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس است و حالا وزارت ورزش به عنوان مالک دو باشگاه، پشت کی‌روش درآمده است. این قطعاً یک پیغام روشن و مشخص دارد.

/خبرورزشی

پاسخی بگذارید