تاریخ: ۱۰:۲۲ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رئیس فدراسیون کشتی گفت: از مردم به‌عنوان حامیان ورزش ملی کشور دعوت می‌کنیم با حضور در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه آزادی در کنار قهرمانان خود باشند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رسول خادم اظهار داشت: انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی برای شرکت در رقابت های جهانی روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: در تمامی اوزان کشتی گیران مدعی پوشیدن دوبنده تیم ملی در دو رشته آزاد و فرنگی در این مسابقات دو روزه به میدان می روند و امیدوارم با توجه به مبارزه مدعیان در اوزان مختلف مردم شاهد مبارزات دیدنی باشند.

خادم تصریح کرد: با توجه به سیستم سیدبندی، نفراتی که صاحب مدال المپیک ۲۰۱۶، جهانی اوزان غیر المپیکی مجارستان، مدال طلای آسیا ۲۰۱۷ و طلای بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در وزن خود شده اند، از دور دوم (دور اول به صورت تک حذفی بدون حضور این نفرات برگزار می‌شود) در قرعه به ترتیب در جمع هشت نفر بین نفرات اول تا پنجم قرار می گیرند. ضمن اینکه رقابت های فینال هر وزن ، مانند چند سال اخیر به صورت ۲ از ۳ برگزار می‌شود.

وی تأکید کرد: در مورد کشتی گیران مصدوم، نفرات باید از طریق هیأت های کشتی پیش از مسابقات، مدارک و مستندات خود را ارسال نمایند، تا در کمیته ویژه پزشکی فدراسیون بررسی شود و در صورت موافقت موضوع ، نفرات مذکور در شورای فنی مطرح و در مورد آن ها تصمیم گیری شود.

خادم خاطرنشان کرد: معیار حضور در رقابت های جهانی فرانسه ، شرکت در مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی است و نفرات اول انتخابی شانس حضور در رقابت های جهانی را دارند ، اما در هر حال رعایت نظم و انضباط اردویی، فقدان آسیب دیدگی ها و دستیابی به آمادگی جسمی و روانی مناسب برای حضور در رقابت های بین المللی و سوابق و عملکرد فنی قابل اطمینان از رقابت های بین المللی خارج از کشور، طبق فرآیند انتخابی تیم های ملی ، در تعیین نفرات ملی پوش هر تیم ملاک عمل است.

وی افزود: با همکاری سامانه باشگاه هواداران کشتی، برای تماشاگران حاضر در سالن رقابت ها یک دستگاه اتومبیل و سفر به مسابقات جهانی در فرانسه و ایتالیا یا مراکش در نظر گرفته شده است.

خادم گفت: برای تسهیل برای حضور مردم در سالن رقابت ها با شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه مذاکره نمودیم و با موافقت مدیریت آن مجموعه روز جمعه علی رغم عملیات بهسازی، قطارهای شهری آماده ارائه خدمات به مردم علاقمند به حضور در سالن از طریق ایستگاه مترو به ورزشگاه آزادی هستند. ضمن اینکه در آن محل نیز ون‌ها آماده انتقال تماشاگران به سالن هستند.

وی در پایان گفت: امیدوارم روزهای پنج شنبه و جمعه شاهد مبارزات جذاب دیدنی از سوی قهرمانان کشتی ایران، برای حضور در رقابت های جهانی فرانسه در کشتی آزاد و فرنگی، و جهانی کشتی پهلوانی در ایتالیا یا مراکش باشیم.

/تسنیم

پاسخی بگذارید