تاریخ: ۱۸:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به‌ مناسبت تأسیس انجمن جهانی ورزشی‌نویسان (AIPS) و برای تجلیل از خدمات ارزشمند خبرنگاران و نویسندگان و عکاسان ورزشی در مسیر پیشبرد ورزش دنیا، دوم جولای را به‌عنوان «روز جهانی ورزشی‌نویسان» نام‌گذاری کردند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،درخلال برگزاری بازی‌های المپیک ۱۹۲۴ پاریس، به‌مناسبت تأسیس انجمن جهانی ورزشی‌نویسان (AIPS) و برای تجلیل از خدمات ارزشمند خبرنگاران و نویسندگان و عکاسان ورزشی در مسیر پیشبرد ورزش دنیا، دوم جولای را به‌عنوان «روز جهانی ورزشی‌نویسان» نام‌گذاری کردند.

بدین‌منظور باشگاه هواداران فوتبالِ ملی (سامانۀ ۹۰۹۰)، با انتشار پیامی ضمن پاسداشت تلاش دست‌اندرکارانِ حوزۀ اطلاع‌رسانی و خبر ورزش کشور، فرارسیدن این روز را به تمامی نویسندگان و خبرنگاران و عکاسان ورزشی کشور تبریک گفت.

در پیامِ مذکور، این باشگاه ضمن اشاره به نقشِ پُررنگ و ملموس نویسندگانِ ورزشی در فرهنگ‌سازی و اعتلای ورزشِ کشور، دستاوردهای تیم‌های ورزشی ایران را در عرصه‌های بین‌المللی، مرهونِ زحمات صادقانۀ این قشر از جامعۀ مطبوعاتِ کشور برشمرده است.

در ادامۀ این پیام، سامانۀ ۹۰۹۰ ضمن محکومیت برخورد زننده و دور از شأن مأموران پلیس فرودگاه قاهره با خبرنگار ورزشی کشورمان، ابراز امیدواری کرد که به‌زودی در سراسر جهان، رعایت حقوق حرفه‌ای خبرنگاران و نویسندگان را شاهد باشیم.

در پایان، باشگاه هواداران فوتبال ملی به‌نیابت از تمامی هواداران تیم‌های ملی فوتبال کشورمان، با آرزوی بهروزی و پیروزی برای یکایک اعضای جامعۀ ورزشی‌نویس در ایران عزیز اسلامی، سلامت عاجل را برای استاد بی‌بدیل عرصۀ تحلیل و تفسیر ورزش، عطاءالله بهمنش، از پروردگار یکتا مسئلت کرده است.

ورزشی‌نویسان/تسنیم

پاسخی بگذارید