تاریخ: ۱۰:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

عکاس ایرانی که به منظور پوشش مسابقات جام جهانی بسکتبال جوانان به مصر سفر کرده بود، پس از بازداشت چند ساعته در فرودگاه قاهره، به ایران بازگردانده شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیزدهمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان جهان از امروز با حضور ۱۶ تیم به میزبانی مصر و در شهر قاهره آغاز شد.

آغاز این مسابقات در مصر البته با حاشیه‌هایی برای بسکتبال کشورمان همراه بود که در نهایت منجر به بازگرداندن یکی از اعضای کاروان بسکتبال کشورمان به ایران شد.

اشکان مهریار عکاس ایرانی است که به منظور پوشش تصویری مسابقات جام جهانی جوانان عازم مصر شده بودد. وی اما با وجود داشتن آی‌دی کارت ویژه مسابقات و همچنین ویزای کشور مصر، در فرودگاه قاهره با مشکلاتی از طرف مسئولین این فرودگاه مواجه شد که حتی بازداشت چند ساعته او را هم به همراه داشت.

این عکاس کشورمان در نهایت با وجود تمام اقدامات قانونی انجام شده برای ورود به خاک کشور مصر نتوانست این مهم را انجام دهد و از همان فرودگاه قاهره به ایران بازگردانده شد.

علی توفیق دبیر فدراسیون بسکتبال کشورمان نیز برای خروج از فرودگاه قاهره با مشکلاتی مواجه شده بود، اما مشکلات وی در نهایت بعد از چند ساعت مرتفع و او موفق به پیوستن به دیگر اعضای کاروان بسکتبال جوانان کشورمان شد.

به گفته عکاس ایرانی کشورمان که مجبور به ترک مصر و بازگشت به ایران شد، مسئولان فرودگاهی مصر هیچ توضیح قانع‌کننده‌ای برای این برخورد ناشایست خود نداشته‌اند.

/تسنیم

پاسخی بگذارید