تاریخ: ۲۰:۲۸ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدیرعامل باشگاه استقلال با حفظ سمت، نایب رئیس هیئت مدیره باشگاه هم شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رضا افتخاری در جلسه امروز (شنبه) هیئت مدیره باشگاه استقلال با وزیر ورزش و جوانان در سمت خود به عنوان مدیرعامل باقی ماند. افتخاری با رأی سایر اعضا و با حفظ سمت، نایب رئیس هیئت مدیره هم شد. عموماً رسم بر این  مدیرعامل علاوه بر سمت خود، رئیس هیئت مدیره هم انتخاب می‌شود، اما کمتر اتفاق افتاده که مدیرعاملی به سمت نایب رئیس هیئت مدیره انتخاب شود.

در جلسه امروز، زمانی که محمدحسین قریب رئیس هیئت مدیره استقلال شد، افتخاری درخواست کرد با توجه به رفت‌وآمدهایش به سازمان‌ها و مؤسسات مختلف، بهتر است علاوه بر پست مدیرعاملی، نایب رئیس هیئت مدیره استقلال هم انتخاب شود تا قدرت اجرایی او زیاد شده و از جایگاهش برای استقلال بهتر استفاده کند. اعضای هیئت مدیره هم گفتند اگر منعی نداشته باشد مخالف این موضوع نیستند. حال اینکه افتخاری از جایگاه مدیرعاملی هم می‌توانست کارها را پیش ببرد.

این در حالی است که انتخاب مدیرعامل باشگاه به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره، اگر نگوییم بی‌سابقه اما کم‌سابقه بوده است. اگر یکی دیگر از اعضا نایب رئیس شود مدیرعامل می‌تواند کارها را بهتر پیش ببرد چرا که مدیرعامل خودش عضو هیئت مدیره است. هنگامی که رئیس هیئت مدیره غایب باشد نایب رئیس کار را انجام می‌دهد اما اکنون افتخاری به عنوان مدیرعامل و نایب رئیس باید همزمان کار را پیش ببرد و این از ارزش کار کم می‌کند چرا که افراد با نگرش‌های مختلف باید در هیئت مدیره باشند تا کارها بهتر پیش رود.

/تسنیم

پاسخی بگذارید