یادداشت ؛
تاریخ: ۲۰:۰۳ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
نام نویسنده: تحریریه
اداره ورزش و جوانان رامسر روزمرگی یا برنامه محور؟؟!!

شهرستان رامسر زمانی که مهد بسیاری از ورزش ها در کشور بود حالا ورزش و جوانانش در روزمرگی تمام بسر می برند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مردم رامسر فراموش نمی کنند زمانی سالن های ورزشی پر از طرفدارانی بود که در والیبال بازیکنان آینده دارش را هورا میکشیدند و آنها در عرصه های ملی خوش درخشیدند‌ و در رشته های مادر نظیر دو و میدانی قهرمان ارزنده ای چون فاضلی را تقدیم نمود که ایشان با سالها افتخار آفرینی در کمال غربت و عدم پشتیبانی در مراسم استقبالش که چند روز قبل در محل شهرداری کتالم و سادات شهر برگزار شد به صراحت از عدم حمایت از فعال سازی مدرسه دو و میدانی و تجلیل خود گلایه کرد.

تا جایی که به صراحت از این واژه استفاده نمود که سر رئیس اداره ورزش و جوانان شلوغ است اما نگاه خوب عضو منتخب شورای شهر کتالم و سادات شهر ( شعبانی) که از فاضلی بعنوان اسطوره خاموش نام برد و اینکه نقاط دیگر کشور اگر فاضلی را داشتند طور دیگری با او برخورد میکردند و از ساخت تندیس ایشان خبر داد.

متاسفانه عدم پشتیبانی های متولی ورزش شهرستان رامسر و انتظارات فراتر از امکانات هیات های ورزشی را در کلاف سر درگم قرار داده است و نبود طرح و برنامه جامع که مورد تاکید فرماندار شهرستان رامسر نیز هست در نهادی که دو گزینه ورزش و جوانان را یدک میکشد موجب شده است تا بجای حرکت در مسیر برنامه به کارهای روزمرگی و ویترینی روی آورده شود.

فقط چند هیات مورد توجه قرار گرفته و این بی برنامگی حتی در مدت زمان برنامه فصلی موجب شده تا ورزش شهرستان با از دست دادن فرصتها مسیر خوبی را طی ننماید.

از جمله انتقادات زیادی را هم که به این نهاد وارد است آن است که فعالیتهای حوزه جوانان که به لحاظ ساختار وزارتی بر عهده این نهاد گذاشته شده است بطور کلی تعطیل است.

به طوری که فعالان حوزه جوانان بدلیل آنکه نهاد متولی فعالیتهایشان آنها را مورد بی مهری قرار داده است سر خورده شده و انتظار دارند که سالی یک بار هم شده بنری به نام جوانان در سر درب این اداره نصب شود.

عدم تعامل با اصحاب رسانه که اکثریت آن این گلایه جدی را مطرح می نمایند موجب شده تا این قشر دلسوز نیز به کمترین خبرهای تولیدی در این حوزه برسند و تا کنون کمتر دعوت نامه ای از خبرنگاران در مسابقات استانی و کشوری بدست شان رسیده است.

کوتاه سخن آنکه این آمادگی در اینجانب وجود دارد تا خارج از فضای حب و بغض و تخریب و هوچی گری بعنوان صدای رسای روسای هیئت های ورزشی و جوانان باشم.

رویکرد ما از سر دلسوزی و توجه دادن مدیر کل محترم ورزش و جوانان استان و نماینده عالی دولت به گوشه ای از ساختار روزمره محور اداره ای است که عناوین ورزش و جوانان را توامان دارد

جالب آنکه نشست های فصلی روسای هیئتهای ورزشی نیز بدور از داشتن برنامه ای متناسب با ظرفیت های ورزش و جوانان شهرستان رامسر بصورت روزمره و پراکنده برگزار میشود.

همین اندک فعالیت ورزش و جوانان به مدد قابلیت فردی برخی از روسای هیئتهای ورزشی است والا ریالی از خزانه ورزش و جوانان به حساب هیئتها واریز نمی شود

نکته پایانی آنکه باید اداره ورزش و جوانان در تعامل با حامیان و خیران عرصه ورزش و بازار یابی ورزشی ارتباط خوبی با شهرداری ها بوجود آورده تا از این ظرفیت قانونی بدرستی استفاده نماید و افتخار آفرینان آن مجبور نباشند برای اعزام به مسابقات برون مرزی جهت تامین دو میلیون تومان کمک هزینه با زیر پا گذاشتن غیرت خود قطره چکانی از این سو و آن سو دست نیاز دراز نمایند.

حکایت خصوصی سازی باشگاه ها حداقل امکانات آنها به لحاظ بهداشتی کمترین سهم بری رامسر در اعتبارات عمرانی دیگر نکات مورد توجهی است که عمدتا به آن پرداخته نمی شود.

در پایان با توجه به روحیه پیگیری که در نماینده عالی دولت وجود دارد مشخص شود برنامه مدون سال اداره ورزش و جوانان چیست؟ و چه راهبردهایی را در پیش دارد تا ورزش شهرستان رامسر به روزهای اوج خود بازگردد.

************************

یادداشتی از : جلال کمالی

************************

پاسخی بگذارید