در مسابقات تکواندو قهرمانی جهان 2017 ؛
تاریخ: ۱۲:۲۴ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری
زهرا پور اسماعیل هم حذف شد تا ناکامی ها تکمیل شود !

زهرا پوراسماعیل نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم ایران، در نخستین گام «ساندرا وانگاس» از کلمبیا را با نتیجه ۸ بر سه شکست داد و به دور دوم راه یافت. پوراسماعیل دور دوم با نتیجه ۱۵ بر ۲ مقابل نماینده هلند شکست خورد و از گردونه مسابقات حذف شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور از روز شنبه (۳ تیرماه) در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و تا روز جمعه (۹ تیرماه) ادامه دارد. فردا (چهارشنبه) و در پنجمین روز این مسابقات، رقابت‌های مرحله مقدماتی اوزان ۷۳- کیلوگرم گروه زنان و ۸۷- و ۸۷+ کیلوگرم گروه مردان برگزار می‌شود.

سجاد مردانی در وزن ۸۷+ کیلوگرم تکواندوکار سنگین وزن کشورمان پس از یک دور استراحت در نخستین گام به مصاف “دافید ساندرس” نماینده فنلاند رفت. این مبارزه در راند اول با نتیجه یک بر صفر به سود ملی پوش کشورمان تمام شد. در راند دوم نیز سجاد مردانی با نتیجه ۹ بر ۴ “تیمو هینو” از فلاند را شکست داد. این دیدار در پایان راند سوم با نتیجه ۸ بر ۶ به سود مردانی به پایان رسید.

امروز سعید رجبی تکواندوکار وزن هفتم کشورمان با شکست نمایندگان نیوزلند و کوبا به مرحله سوم راه یافته است. مبارزه بعدی رجبی با “لاورین” از روسیه (رنکینگ یک) خواهد بود.

زهرا پوراسماعیل نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم ایران، در نخستین گام «ساندرا وانگاس» از کلمبیا را با نتیجه ۸ بر سه شکست داد و به دور دوم راه یافت. پوراسماعیل دور دوم با نتیجه ۱۵ بر ۲ مقابل نماینده هلند شکست خورد و از گردونه مسابقات حذف شد.

 

پیروزی نماینده بانوان ایران مقابل عضو سابق تیم ملی تکواندو/ دو پیروزی پی در پی برای حسینی

بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور از روز شنبه (۳ تیرماه) در سالن “تی‌وان آرنا” موجو آغاز و تا روز جمعه (۹ تیرماه) ادامه دارد. امروز (پنج شنبه) و در ششمین روز این مسابقات، رقابت‌های مرحله مقدماتی اوزان ۵۷- کیلوگرم گروه زنان و ۶۳- کیلوگرم گروه مردان برگزار می‌شود.

طیبه پارسا نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان در اولین مبارزه به مصاف «باناسا دیومانده» از ساحل عاج دارنده مدال برنز قهرمانی آفریقا ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ رفت و با نتیجه ۱۲ بر ۳ به برتری رسید.

پارسا در دومین مبارزه خود به مصاف راحله آسمانی عضو سابق تیم ملی کشورمان که مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ را در کارنامه دارد، رفت. آسمانی بعد از خروج از ایران به تابعیت کشور بلژیک درآمد. آسمانی در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ نیز حضور داشت. راند اول این دیدار با نتیجه ۵ بر ۳ به سود راحله آسمانی عضور تیم ملی بلژیک تمام شد. راند دوم این رقابت نیز با نتیجه ۸ بر ۵ به سود نماینده بلژیک به پایان رسید. در راند سوم این رقابت‌ها آسمانی با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ مقابل نماینده ایران شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در ادامه مسابقات امروز، میرهاشم حسینی هوگوپوش وزن ۶۳- کیلوگرم در نخستین گام رو در روی «عمر حجامی» از مراکش قرار گرفت و با پیروزی مقتدرانه (۲۵ بر ۵) از شیاپ‌چانگ خارج شد. این تکواندوکار پیش از این در المپیک ریو ۲۰۱۶ و مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ حضور داشته، اما دستش از کسب مدال کوتاه مانده است.

میرهاشم حسینی در دومین مبارزه خود به مصاف آلجاندرو چانگ از آمریکا رفت. راند اول این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ به سود پارسا رقم خورد. در راند دوم این رقابت‌ها نماینده کشورمان با نتیجه ۸ بر ۴ هوگوپوش آمریکایی را شکست داد. این رقابت‌ در راند سوم با نتیجه به سود نماینده ایران به پایان رسید.

لازم به یادآوری است، تیم ملی تکواندو مردان با ترکیب ۸ هوگوپوش و تیم ملی بانوان نیز با ترکیب ۶ ملی پوش راهی مسابقات جهانی کره جنوبی شده‌ است که تا پایان روز چهارشنبه، آرمین هادی پور به نشان نقره و مسعود حجی زواره هم به نشان برنز دست یافته اند. زهرا پوراسماعیل، اکرم خدابنده، فرزان عاشورزاده، ناهید کیانی، ملکیا میرحسینی، سعید رجبی، سجاد مردانی و ابوالفضل یعقوبی هم از دور رقابت‌ها حذف شده اند.

 

پاسخی بگذارید