تاریخ: ۱۰:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

لیگ برتر فوتسال در حالی با مشکلات و حاشیه‌های فراوانی روبه‌رو شده که هنوز این مسابقات به طور رسمی آغاز نشده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، بعد از عنوان سومی تیم ملی فوتسال کشورمان در جام جهانی همه اهالی فوتسال امیدوار بودند این رشته سر و سامان بگیرد و از آشفتگی و بی برنامه بودن نجات پیدا کند، اما هر چه به جلو می‌رویم شاهد بدتر شدن اوضاع هستیم. روز گذشته (سه‌شنبه) در اتفاقی عجیب، دیدار افتتاحیه لیگ برتر فوتسال در حضور علی کفاشیان سرپرست کمیته فوتسال، به دلیل حاضر نشدن تیم آذرخش بندرعباس لغو شد. شاید به دلیل نا بسامان بودن وضعیت تیم‌ها قبل از شروع لیگ، انتظار می‌رفت لیگی پر چالش و پر حاشیه‌ای داشته باشیم اما اینکه هنوز شروع نشده این اتفاقات پیش بیاید، در نوع خودش منحصر به فرد است.

علاوه بر لغو دیدار فرش‌آرا مشهد و آذرخش بندرعباس، بازی امروز پارسیان شهر قدس و شهرداری ساوه نیز به دلیل آماده نبودن و ارائه نشدن مدارک تیم پارسیان لغو شد. لغو دو دیدار در هفته نخست! به جز دو تیم آذرخش و پارسیان چند تیم دیگر هم مانند، ارژن شیراز، هیئت فوتبال قم، مقاومت قرچک و شهروند ساری با مشکلات فراوانی برای حضور در لیگ برتر مواجه‌اند و تا چند روز قبل حتی شرکت برخی از این تیم‌ها در لیگ، در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. دبیری تبریز نیز سرانجام بعد از کش و قوس‌های فراوان با کمیته فوتسال و اعتراض‌های پیاپی، از تیمداری در لیگ برتر کناره‌گیری و امتیاز خود را به پارسیان شهر قدس واگذار کرد.  این همه مشکل برای لیگی که هنوز رسماً شروع نشده است!

مسئولان هیئت رئیسه فوتسال نیز دو روز قبل از شروع مسابقات اعلام کردند لیگ را ۱۳ تیمی برگزار خواهند کرد، اما در اقدامی عجیب در چند ساعت امتیاز باشگاه دبیری را ابتدا به طرح و توسعه قزوین و سپس به پارسیان شهر قدس واگذار کردند، تا لیگ همان ۱۴ تیمی شود. اینکه چطور می‌شود در چند ساعت امتیاز باشگاه دبیری تبریز را به باشگاه دیگری که نه بازیکن و نه کادرفنی دارد و نه مدارکی ارائه داده واگذار کرد، سوالی است که فقط کفاشیان و مسئولان کمیته فوتسال می‌توانند به آن پاسخ دهند. با وجود این همه مشکل برای شروع لیگ مشخص نیست چرا هیئت رئیسه فوتسال اصرار به شروع مسابقات در تاریخ ۶ تیرماه داشتند. شاید اگر تنها چند روز مسابقات به تأخیر می‌افتاد، شاهد لیگ آبرومندانه‌تری بودیم.

خلایی که اکنون به شدت در لیگ پر افتخارترین ورزش تیمی کشورمان احساس می‌شود، رئیسی است که تمام وقت برای این رشته وقت بگذارد نه سرپرستی که در برابر کناره‌گیری تیم‌های ریشه‌داری چون دبیری، فقط لبخند بزند و سکوت کند. شاید خود تاج هم به این کمبودها اشراف کامل دارد که خودش به شخصه برای ماندن دبیری در لیگ با مالکان این باشگاه تماس می‌گیرد و سعی می‌کند آنها را از کناره‌گیری منصرف کند اگر چه این تماس‌ها هم بی‌فایده بود. ظاهراً قرار نیست در فوتسال آرامش برقرار شد و این یک نمره منفی در کارنامه فدراسیون فوتبال است که نمی‌تواند موضوع را مدیریت کند.

دیدار تیم های فوتسال دبیری و گیتی پسند/تسنیم

پاسخی بگذارید