تاریخ: ۱۳:۰۳ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

عضو تیم ملی تکواندو کشورمان در ادامه پیروزهای خود در رقابتهای قهرمانی جهان حریف مراکشی را هم شکست داد و با صعود به یک چهارم نهایی به یک قدمی مدال رسید.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در ادامه این دوره از مسابقات قهرمانی جهان که در کره جنوبی جریان دارد،  فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم در سومین مبارزه خود «عمرلاکهال» از مراکش را با نتیجه ۲۹ بر ۱۵ شکست داد و به یک چهارم نهایی صعود کرد. وی برای رسیدن به نیمه نهایی و قطعی کردن مدال برنز خود باید با «میخایل آرتامانوف» از روسیه پیکار کند.

وی دور نخست استراحت داشت و سپس «سعید المصطفی» نماینده سودان را ۲۵ بر ۵ شکست داد و در ادامه هم  «الماس موکامیروف» از قزاقستان را با نتیجه ۱۵ بر۳ از پیش رو برداشت.

تیم ملی کشورمان امروز دو نماینده در این رقابتها داشت که اکرم خدابنده در وزن ٧٣+ کیلوگرم بعد از برتری ۱۱ بر ۶ مقابل «وولینویچ» از اسلوونی،مقابل «بریسیدا آکوستا» از مکزیک با رنکینگ ۵ دنیا ۱۴ بر ۱۰ بازنده و از دور مسابقات خارج شد.

از تیم ۱۴ نفره اعزامی ایران به این دوره از رقابتها تاکنون ۷  تکواندوکار به دیدار رقبای خود رفته اند که، فرزان عاشورزاده در جدول مسابقات وزن دوم به کار خود ادامه می دهد، آرمین هادی پور به نشان نقره و مسعود حجی زواره هم به نشان برنز دست یافته اند. اکرم خدابنده، ناهید کیانی ، ملکیا میرحسینی و ابوللفضل یعقوبی هم از دور رقابتها حذف شده اند.

بیست و سومین دوره رقابتهای قهرمانی جهان که با حضور تکواندوکارانی از ۱۸۳ کشور جهان در کره جنوبی جریان دارد، تا روز جمعه نهم تیرماه ادامه خواهد داشت.

/مهر

پاسخی بگذارید