تاریخ: ۱۲:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

اکرم خدابنده و فرزان عاشورزاده به عنوان نمایندگان کشورمان (سه شنبه) و در روز چهارم مسابقات قهرمانی جهان رو در روی حریفانشان قرار خواهند گرفت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور از روز شنبه (۳ تیرماه) در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و تا روز جمعه (۹ تیرماه) ادامه دارد.  (سه شنبه) و در چهارمین روز این پیکارها، رقابت‌های مرحله مقدماتی اوزان ۷۳+ کیلوگرم گروه زنان و ۵۸- کیلوگرم گروه مردان پیگیری می‌شود.

اکرم خدابنده نماینده ایران در وزن ۷۳+ کیلوگرم ابتدا رو در روی «نوسا ووجینویس» نماینده اسلونی قرار می گیرد و در صورت پیروزی می‌بایست با یکی از تکواندوکاران کانادا، مکزیک و تونگا مبارزه کند.

از میان این سه تکواندوکار تنها «بریسیدا اکاستا» از مکزیک دارای عناوین مختلفی است که از مهمترین آنها می‌توان به عنوان نایب قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۳، طلا و برنز قهرمانی پان آمریکا اشاره کرد. همچنین این تکواندوکار در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ در مسابقات قهرمانی جهان حضور داشته اما موفق به کسب عنوانی نشده است.

*در این وزن ۳۷ نفر شرکت کننده حضور دارد.

 

اما فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم در ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است. پس از آن در گام نخست برنده دیدار ترکمنستان و سودان را پیش رو دارد.

فرزان در ادامه باید به مصاف برنده دیدار قزاقستان و آذربایجان برود.
*در این وزن ۸۷ نفر شرکت کنند حضور دارد.

همچنین مبارزات نیمه نهایی و فینال رقابت‌های اوزان ۵۸- کیلوگرم گروه مردان و ۷۳+ کیلوگرم گروه زنان روز چهارشنبه (۷ تیرماه) از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶ پیگیری می‌شود.

 

تیم ملی تکواندوی کشورمان تاکنون در بخش مردان توسط آرمین هادی پور مدال نقره و مسعود حجی زواره مدال برنز را به نام خود ثبت کرده است.

گفتنی است؛ تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) و در بخش زنان با هدایت مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی (مربی) در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

/تسنیم

پاسخی بگذارید