تاریخ: ۱۲:۰۸ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سومین دوره رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام یادگار امام (ره) فردا (چهارشنبه) در منطقه آزاد چابهار آغاز می‌شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، سومین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان، جام یادگار امام (ره) فردا (چهارشنبه ۷ تیرماه) در سالن وَرنا منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.

کشورهای اوکراین ، ایتالیا، تاجیکستان، روسیه، مغولستان، قرقیزستان، مجارستان، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و تیم منتخب غرب آسیا در کنار پنج تیم از کشورمان (سه تیم الف، ب و ج ایران، تیم منطقه آزاد چابهار و تیم روستایی عشایری) به صورت تیم به تیم با هم در چهار گروه به رقابت می پردازند

با توجه به حضور بیش از ده کشور خارجی که بیشتر از کشورهای صاحب نام دنیا هستند این مسابقات معتبرترین تورنمنت کشتی اتحادیه جهانی در رده ی سنی نوجوانان محسوب می شود. آشوت کومار داور المپیکی هندوستان نماینده اتحادیه جهانی کشتی در این مسابقات است.

مراسم وزن کشی این مسابقات نیز عصر امروز (سه شنبه) در محل برگزاری رقابت ها برگزار می شود.

منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، یکی از مناطق آزاد هفت گانه کشور است که در راستای اهداف اقتصادی کشور، بیش از دو دهه است که درمجاورت شهرستان چابهار و در حاشیه دریای عمان تاسیس شده است. با توجه به تعریف مناطق آزاد و علل ایجابی آن، سازمان منطقه آزاد چابهار تمام تلاش و همت خود را به کار گرفته تا نقش شایسته ای در حد توان و امکان برای توسعه و رشد اقتصاد ملی و منطقه ای ایفا کند. در آستانه اقتصاد و تجارت هزاره سوم، اکنون منطقه آزاد چابهار زیرساخت های لازم برای تبدیل شدن به یک منطقه آزاد پویا را درحد قابل قبولی فراهم کرده است. این منطقه نه تنها در اقتصاد ملی نقش موثر داشته بلکه در استان سیستان و بلوچستان نقطه اتکاء مهم و اساسی مردم و روزنه اصلی امید به زندگی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی شده است./تسنیم

پاسخی بگذارید