تاریخ: ۹:۲۰ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

ملی‌پوش تکواندی کشورمان به مدال نقره قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ دست یافت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی  سال ۲۰۱۷ جهان  از صبح روز گذشته (شنبه) با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و تا روز جمعه (۹ تیرماه) ادامه خواهد داشت.
امروز (یکشنبه) و در دومین روز این رقابت‌ها ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم و مسعود حجی زواره در وزن ۷۴- کیلوگرم رو در روی رقبای خود قرار گرفتند.
مسعود حجی زواره ابتدا پس از یک دور استراحت مقابل «بریان جوزف» از موریس قرار گرفت و در راند دوم و در دیداری یک‌طرفه مقابل این تکواندوکار با نتیجه ۲۲ بر صفر پیروز شد و به مرحله بعد صعود کرد.
نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم ایران در دومین دیدار خود به مصاف «محمد فهیم» از پاکستان رفت و با نتیجه ۲۲ بر ۶ توانست این هوگوپوش را شکست داد. در ادامه «دمیر فجزیک» از صربستان، دارنده دو مدال برنز قهرمانی اروپا را با نتیجه ۵ بر ۳ از پیش‌رو برداشت.
وی در چهارمین مبارزه خود در مقابل «عیسی سیف» از مصر قرار گرفت و در حالی که در راند دوم ۱۳ بر ۵ از حریف جلو بود با ضربه خطای حریف به صورت خود آسیب دیده و راهی بیمارستان شد و داور نیز نماینده کشورمان را برنده این مبارزه اعلام کرد.
مسعود حجی زواره یکی از امیدهای مدال طلای تکواندو کشورمان برای رسیدن به فینال این رقابت ها باید به مصاف «ماکسیم خرامتوکوف» از روسیه دارنده ۳ مدال طلای قهرمانی اروپا و مدال برنز گرندپری می‌رفت اما با اعلام کمیته فنی این تکواندوکار جواز حضور در ادامه رقابت‌ها را نداد و برهمین اساس مدال برنز این رقابت‌ها را کسب کرد.
تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) به مصاف رقبای خود می‌روند.
این رقابت‌های G12 است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳٫۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد./تسنیم

پاسخی بگذارید