دنبال تیم های سطح بالاتر می روم ؛
تاریخ: ۲۳:۲۵ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
نام نویسنده: روح الله سلطانی
بهروز ذبیحی :با معرفی مربیان در تمرین تیم های لیگ برتری بوده ام !

والا من هر سال از چندین تیم استانی و یکی دو تیم خارج استان در لیگ ۲ و ۳ پیشنهاد دارم و از این بابت خدارو شکر می کنم. ولی آن هایی که من را از نزدیک می شناسند می دانند که من شروع هر فصل جدید مثل هر فوتبالیست دیگری دنبال تیم های سطح بالاتر می روم که چه بسا در این چند سال از این بابت متضرر هم شدم. ولی این طرز تفکر من است و به این روند هم ادامه می دهم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فوتبالش چشم نواز است و وقتی در تیمی حضور دارد خیال همه از بابت پستش راحت است،بهروز ذبیحی در زمین میدرخشد و کمتر اشتباه می کند ، ریز نقش است و او هم مثل سایر بازیکنان مازنی  آرزویش لیگ برتری شدن و ملی پوش شدن می باشد.

 

چه خبر از اوضاع و احوال خودت؟

خداروشکر همه چی خوب است بعد از آن مصدومیت مچ پایی که در بازی با تبریز برایم پیش آمد و یک ماه از میادین دور بود، ولی خوب تونستم خودم را برسونم و برای تیم در سه بازی آخر هم مثمرثمر باشم. هرچند کافی نبود و متاسفانه به نتیجه دلخواه نرسیدم.

 

شرایط امسالتان چگونه است؟

اگر درباره شرایط خودم بگویم فصل خوبی از نظر آمادگی و شرایط فردیم بود با این که دیر به تیم اضافه شده بودم و حتی یک جلسه تمرین هم با تیم نداشتم, یعنی اولین تمرین من با بچه های تیم مصادف شد با اولین بازی رسمی ام با تیم که در تهران با یک گل عقب بودیم و من نیمه دوم وارد زمین شدم و خدارو شکر بازی با تساوی ۱-۱ با گل من به پایان رسید و از دومین شکست متوالی جلوگیری شد که خداروشکر این روند گل زنی تا سه تا بازی متوالی ادامه داشت و با برد تیم همراه بود.

 

شما سابقه بازی و تجربه صعود در لیگ ۲ و ۳ کشور را دارید سطح مسابقات در لیگ ۳ را چطور ارزیابی می کنید؟

بله، من شروع بازی ام در لیگ ۳ کشور ، با پرسپولیس قائمشهر بود و بعد ها در خونه به خونه, شهید کریمی،  استقلال لموک و صنعت ساری و طبق فرمایشات شما هم سابقه صعود با خونه به خونه و شهید کریمی را دارم و هم متاسفانه امسال سقوط را با صنعت ساری تجربه کردم. اگر بخواهم کلی بگویم درباره سطح لیگ ۳ کشور متاسفانه نسبت به سالیان قبل افت کرده است و به نظر من بیشتر بازی فیزیکی و درگیرانه ( زمین نامناسب ) و خصوصا داوری به همراه شانس فرق تیم های بالا و پایین جدولی را مشخص می کند. در کل احساس من این است که هر چه تعداد تیم ها در یک لیگ زیاد باشد سطح بازی ها افت می کند چه بسا در سال های گذشته که تعداد تیم ها کمتر بود و لیگ ۳ در سطح بالایی قرار داشت.

چرا مازندران هر سال در لیگ ۳ ناکام می ماند؟

اگر دقت کنید این ناکامی فقط در لیگ ۳ نیست. نساجی چندین سال است که صعود نمی کند و در مقیاس کوچک تر در بازه زمانی خونه به خونه به تیم های سطح پایین تر استان می رسد. شما عملکرد سپیدرود و گاز جم یا تیم های تبریزی را ببینید, به نظر من صعود یک تیم از یک شهر و استان نیازمند به پشتیبانی قوی و همکاری و هم قسم شدن هواداران و مردم یک شهر و استان و الخصوص تاکید می کنم خصوصا مدیران تیم ها, افراد با نفوذ استان دارد. که در راستای این مهم صعود هر تیمی از یک استان به لیگ برتر یا بالاتر باید باعث افتخار و خوشحالی کل استان شود.

 

چرا تیم شما مانند تیم بابلسر موفق نشده است؟

تیم ما متاسفانه در اواسط فصل با مشکل مالی مواجه شد و طبق شنیده های ما کمکی هم از جایی به تیم نمی شد دقیقا امسال همین مشکل ( مالی ) به تیم شهید کریمی ضربه وارد کرد, آن ها هم مثل ما خوب شروع کردند و اوایل در صدر جدول بودند و با شروع مشکلات مالی و متقابلا مشکلات بازیکنان تیم به حق واقعی خودشان نرسیدند حتی زمانی که از من خواستند که نیمه فصل به شهید کریمی اضافه شوم که توافقات انجام شده بود ولی به علت بدهی به فدراسیون انتقال انجام نشد. ولی از آن طرف تیم بابلسر طبق شنیده ها از نظر مالی کمی بهتر از تیم های دیگر بودند. البته حضور آقای صابر میرقربانی در راس تیم و نقش مهم ایشان در شکل گیری تیمی منسجم هم نباید در صعود بابلسر نادیده گرفته شود و جا دارد از اینجا صعود تیم بابلسر را به ایشان و اعضای تیم و مردم شریف بابلسر تبریک بگویم.

 

شروع فصل چطور بود؟ چرا تیم های سطح بالاتر نرفتید؟

اگر واقعیت را بخواهید من در شروع فصل جدید به پیشنهاد و کمک یکی از مربیان  (یونس گراییلی) برای انجام تست به باشگاه پدیده مشهد معرفی شدم و در همه تمرینات تیم حضور داشتم حتی تا زمان اردو شرکت داشتم که متاسفانه در آخر قسمت نشد و از این رو زمانی که برگشتم اکثر تیم ها تمرینات جدی را شروع کرده بودند و تقریبا تیم ها بسته شده بودند و حتی پیشنهادهایی که از لیگ ۲ داشتم هم منتفی شد از این رو برای این که از فوتبال دور نباشم به پیشنهاد آقای جعفر فولادی با استقلال لموک که در مرحله اول لیگ ۳ حضور داشتند برای یک فصل قرارداد بستم و بعد از اتمام فصل با شروع مرحله دوم لیگ ۳ ، با صنعت ساری برای یک فصل قرارداد بستم.

 

چه زمانی در فوتبال  مطرح شدید؟

دقیقا برمی گردد به دوران بعد خدمت که با قهرمانی در تیم های نظامی ستاد مشترک و رعد تهران در سطح آسیا ویژه و دسته یک تهران همراه بود. که از این جهت هم از نظر بدنی و روحی شرایط خوبی داشتم که بلافاصله بعد از اتمام خدمت با بستن قرارداد با طپش قائمشهر ( سوپر لیگ ) و در انتهای فصل با خونه به خونه ( لیگ ۳ )  همراه شدم و از اینجا بود که شروع شد و روزهای خوبی را با خونه به خونه تجربه کردم و افتی را که شما عرض می کنید من اسم این را تقدیر و انتخاب نادرست می گذارم, تقدیر از این بابت که بعد از ورود آقای اکبر میثاقیان به تیم ما ( خونه به خونه ) ایشون حتی حاضر به تست گیری از ما بازیکن های سابق نشد و عذر همه ما را خواست و انتخاب نادرست هم رفتن به تیم هشتگرد کرج در لیگ ۲ کشور بود. این ها بالا و پایین های فوتبال هستند و فوتبال هم فصل های مختلفی دارد و یک فصل بد به معنی پایان کتاب نیست.

شنیدیم در حال حاضر پیشنهادات خوبی دارید؟

والا من هر سال از چندین تیم استانی و یکی دو تیم خارج استان در لیگ ۲ و ۳ پیشنهاد دارم و از این بابت خدارو شکر می کنم. ولی آن هایی که من را از نزدیک می شناسند می دانند که من شروع هر فصل جدید مثل هر فوتبالیست دیگری دنبال تیم های سطح بالاتر می روم که چه بسا در این چند سال از این بابت متضرر هم شدم. ولی این طرز تفکر من است و به این روند هم ادامه می دهم.

به لیگ برتر یا دسته یک فکر می کنید؟

صد در صد. همانطور که گفتم شروع فصل امسال و سال قبل من به معرفی مربیان در تمرین تیم های لیگ برتری بودم و این روش را یک میانبری برای پیشرفت می دانم.

 

سقف آرزوهایتان چیست؟

والا سقف آرزوهایم را نمی دانم ولی آرزوی من حضور در تیم ملی کشورم است.

 

امسال چند گل و پاس گل زدین؟

۵ گل و ۴ پاس گل برای استقلال لموک , ۵ گل و ۳ پاس گل برای صنعت ساری

 

مقصد آینده تیم شما کجاست؟

والا همه چیز با خداست هرچی خدا بخواهد همان می شود.

 

نظرتون در مورد فوتبال مازندران چیست؟

یک جمله, شاید کلیشه ایی باشد. بیشترین و بهترین پتانسیل و نیروی بالغوه در سطح کشور در مقابل کمبود امکانات ساختاری و تجهیزات ورزشی و سخت افزاری و عدم همبستگی و اتحاد است.

 

یک مدت در خونه به خونه بودی و شنیدید که میخواد واگذار بشه چه حسی داشتید ؟

خب اوایل که شنیدم واقعا و قلبا ناراحت شدم ولی واقعیت را بخواهید یک جورایی مطمئن بودم که همچین اتفاقی رخ نمی دهد چون با شناختی که از برادران حسن زاده داشتم و دارم, می دانم که آن ها واقعا به ورزش و کمک به تعالی و پیشرفت ورزش استان علاقمند هستند و اطمینان دارم تا اتفاقاتی که نظیر آن قبل تر در تیم کشتی خونه به خونه رخ داد پیش نیاید, به امید خدا این تیم تا آخر پا برجاست و اگر اشتباه نکنم با آقای حسین رحمانی قرارداد بسته شده که جا دارد هم به ایشان که مربی سابق بنده بودند و هم به برادران حسن زاده برای این انتخاب شایسته تبریک عرض نمایم.

اگر صحبت خاصی مانده ما در خدمتیم به عنوان حرف های پایانی شما؟

امیدوارم امسال سال خوبی برای استان مازندران باشد. انشالله شاهد پیشرفت و قدرت همه تیم های مازندرانی در سطح کشور باشیم و انشاالله نیز شاهد جشن حضور نساجی و خونه به خونه در لیگ برتر باشیم و دوست دارم صمیمانه از شما و دست اندرکاران سایت مازند اسپرت تشکر ویژه کنم که با تلاش و فعالیت خود در راستای پیشرفت ورزش استان پیش می روند و نقش پر رنگی را ایفا می کنید.

پاسخی بگذارید