تاریخ: ۱۶:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

فدراسیون فوتبال راهکاری برای مقابله با جذب بازیکنان بی‌کیفیت خارجی توسط تیم‌های ایرانی اندیشیده‌ است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،طی سال‌های گذشته، همیشه یكی از بحث‌های مورد توجه فوتبال ایران، جذب بازیكنان خارجی بی كیفیت بوده است؛ بازیكنانی كه حتی بعضی مواقع یك دقیقه هم بازی نكرده‌اند اما كلی پول از فوتبال ایران به جیب زده اند.
حالا فدراسیون فوتبال به فكر چاره ای برای این موضوع است و از امسال قوانینی را اجرا می‌كند كه دیگر كمتر احتمال دارد بازیكنان بی كیفیت جذب باشگاه‌های ایرانی شوند.
محمودزاده مسئول کمیته نقل‌وانتقالات لیگ از تصویب قوانین جدید برای ورود بازیکنان خارجی به ایران خبر داده است. او به تسنیم گفت: با پیشنهاد حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ و به منظور جلوگیری از ورود بازیکنان بی‌کیفیت به لیگ برتر کشورمان قوانین جدیدی برای باشگاه‌‌های لیگ برتری در جهت جذب بازیکن در نظر گرفتیم که می‌تواند کمک شایانی به بالا رفتن سطح لیگ برتر کند. در قوانین جدید بازیکنانی از قاره‌های آسیا، اقیانوسیه و آفریقای جنوبی می‌توانند وارد فوتبال ایران شوند که در دو فصل گذشته در رده‌های امید و بزرگسالان ملی‌پوش بوده‌اند. پیش از این قانون در نظر گرفته شده برای بازیکنان سه قاره برای سه فصل بود که برای این فصل آن را به دو فصل کاهش دادیم. آن دسته از بازیکنانی که از قاره‌های اروپا، آمریکای جنوبی جذب باشگاه‌های لیگ برتری می‌شوند نیز باید در دو فصل گذشته در لیگ‌های A و B قاره‌های اشاره شده که منظور همان لیگ برتر و لیگ یک است، حداقل ۱۰ بازی انجام داده باشند. قانون یادشده هم قبلاً به این شکل بود که بازیکنان این قاره‌ها چنانچه کارت بازی در لیگ A و B کشورشان برای‌شان صادر شده بود می‌توانستند جذب باشگاه‌های داخلی شوند. به طور مثال در برزیل باشگاه‌های سری A و B با توجه به اینکه بازیکنان زیادی می‌توانستند در لیست خود داشته باشند برای خیلی از بازیکنان کارت بازی صادر می‌کردند و این نفرات مشکلی برای ورود به فوتبال ایران نداشتند، اما با قانون جدید بازیکنان برزیلی باید در سری A و B کشورشان یا قاره آمریکای جنوبی و اروپا حداقل ۱۰ بازی انجام داده باشند/خبرآنلاین

پاسخی بگذارید