تاریخ: ۱۵:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم فوتبال استقلال درشرایطی برای فصل جدید فوتبال ایران آماده می شود که با جذب مدافع تیم ملی در خط دفاعی ترمیم شده است اما در خط میانی و حمله ابهاماتی دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هنوز نقل و انتقالات تمام نشده اما به نظر می رسد با استارت تمرینات استقلال، این باشگاه تا حدود زیادی مسیر خود را در نقل و انتقالات طی کرده و البته همچنان به دنبال مدافع و بازیساز هایی مثل جباروف و ماشاریپوف خواهد بود. با این وجود تیمی که چند روز قبل استارت زد را باید بررسی کرد و نمای سال آینده‌اش را دید.

قفس توری
با گل های پرتعدادی که مهدی رحمتی در دیدارهای بزرگ دریافت می کند و روند رو به رشدی که حسین حسینی از خود نشان داده امسال  استقلال قاعدتا می تواند رقابت بهتری نسبت به سال گذشته از خود نشان بدهد. در واقع رحمتی حالا یک رقیب جدی تر از همیشه دارد که حتی می خواست برای فیکس بودن از استقلال برود و کادر فنی او را نگه داشتند. حتی اگر حسینی امسال فیکس نشود هم این اتفاق برای رحمتی افت کرده بسیار خوب خواهد بود.

آژیر قرمز در قلعه دفاع
در خط دفاع مشکلات سال گذشته همچنان وجود دارد. البته این مشکلات با بازگشت پژمان منتظری کمتر شد با این حال رابسون جان واریو تا این لحظه نتوانسته رضایت نامه اش را از تیم باهیا بگیرد و به استقلال بیاید. در واقع قلعه دفاع استقلال به دلیل نبود رابسون متزلزل خواهد بود اما منتظری و پادوانی می توانند ترمیم کننده این خط باشند.

این همه در حالی است که در دیدار با العین پادوانی یکی از ضعیف ترین مدافعان بود و بارها در مقابل سرعت حریفان کم آورد.

خط هافبک کتک زن اما مصدوم
استقلال در این بخش از نظر قدرت بدنی و درگیری و سمج بودن، در نگاه اول رویایی است. آنها با تمدید قرارداد نورافکن و امید ابراهیمی و اضافه کردن چشمی به نظر می رسد وضعیت خوبی دارند اما در نگاه دوم متوجه می شویم که منهای نورافکن، امید ابراهیمی تقریبا نیم فصل نیست و چشمی هم که تازه از مصدومیت رها شده هندوانه در بسته است. اضافه شدن داریوش شجاعیان البته قدرت بدنی این خط را بالا می برد.

در واقع باید چنین گفت که اگر مصدومیت ها دردسر ساز نشوند استقلال در این بخش خوب است اما باید دید چشمی و ابراهیمی چه وضعیتی دارند؟ البته مجید حسینی هم می تواند به این بخش کمک کند تا چشمی و ابراهیمی شرایط خوبی پیدا کنند.

دنیای مرموز مهاجمان
در خط حمله استقلال شرایط مرموزی دارد. سجاد شهباز زاده یک گلزن فوق العاده خوب بوده است اما این موضوع به دو سال قبل بر می گردد، سجاد پارسال دو گل زد یکی به بشیکتاش و دیگری به تراکتورسازی. این دو گل فوق العاده مهم بودند و حتی یکی از آنها نفت را قهرمان جام حذفی هم کرد اما اصلا کسی نمی داند که سجاد امروز هم شرایط خوبی دارد یا نه؟

حسن بیت سعید البته خرید خوبی بود و قرار است وینگر چپ باشد  که استقلال روی این بازیکن حساب ویژه ای باز کرده است. جابر انصاری مهاجم باهوشی است که اتفاقا او هم در بازی های مهم خوب گل می زند و برای بازی های معمولی یک بازیکن معمولی است. به این جمع محسن کریمی ویرانگر را باید اضافه کرد که حرکاتش قابل پیش بینی نیست.

در مجموع فعلا نمی توان ارزیابی ویژه ای روی خط حمله استقلال داشت، احتمال آن می رود که این خط حمله در بازی های مهم خوب گل بزند اما در مجموع بهترین مهاجمان لیگ از دل این بازیکنان بیرون نیایند.

تصور این ست که استقلال شبیه به نیم فصل دوم خودش باشد که البته در آن نیم فصل قهرمان شد، اما امسال هم مثل پارسال استقلال خریدهای مصدوم زیاد داشته است. /مهر

پاسخی بگذارید