تاریخ: ۱۵:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم سابر کشورمان گفت: درست است که نتایج خوبی در مسابقات قهرمانی آسیا کسب می‌کنیم، اما باید به یاد داشته باشیم که سایر تیم‌ها پول زیادی هزینه می‌کنند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پیمان فخری ، در مورد عملکرد شمشیربازان سابر کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب دو مدال نقره و یک برنز در این رقابت‌ها اظهار داشت: در بخش تیمی کره جنوبی در رده سوم و ایران در رده ششم رنکینگ جهانی قرار دارند. در این مسابقات ابتدا چین تایپه را شکست دادیم، سپس هنگ کنگ را از پیش‌رو برداشتیم و در فینال برابر کره جنوبی قرار گرفتیم. رقابت نزدیک و دشواری را در فینال بخش تیمی برابر کره جنوبی داشتیم و تنها با سه اختلاف مقابل قهرمان المپیک شکست خوردیم و در یک قدمی کسب قهرمانی بودیم.

وی در ادامه افزود: شاگردانم رقابت جانانه‌ای انجام دادند و نفس کره‌ای‌ها را در  فینال گرفتند. ملی‌پوشان غوغا کردند و به تک تک‌شان افتخار می‌کنم و مقام نایب قهرمانی آسیا افتخار بزرگی است که نصیب تیم ملی ایران شد. در حال حاضر ایران و کره فراتر از آسیا هستند و مشاهده کردید که هر دو تیم حریفان را به راحتی از پیش‌رو برداشتند و در فینال برابر هم قرار گرفتند.

سرمربی تیم سابر تصریح کرد: مسابقات قهرمانی آسیا از اهمیت بالایی برخوردار است و در فدراسیون جهانی با ضریب ۱٫۵ در رنکینگ جهانی قرار دارد و برابر با مسابقات جایزه بزرگ جهان است. به همین دلیل همه تیم‌ها با بهترین نفرات حاضر می‌شوند. یکی از سختی‌های این مسابقات این است که از هر کشور ۴ شمشیرباز حضور دارند. خوشبختانه در بخش انفرادی هم بچه‌ها فوق‌العاده ظاهر شدند و هر ۴ شمشیرباز ایران در جمع ۱۰ نفر اول قرار داشتند و این قدرت شمشیربازی ایران را نشان می‌دهد.

وی در پایان در خصوص حمایت از شمشیربازی گفت: از فدراسیون نمی‌توانیم توقع بیشتری را داشته باشیم، چون همه امکانات را فراهم کرده است. درست است که نتایج خوبی کسب می‌کنیم، اما باید به یاد داشته باشیم که در آسیا سایر تیم‌ها خرج زیادی می‌کنند و لازم است تا نگاه ویژه‌تری در ایران به این رشته داشته باشیم./تسنیم

پاسخی بگذارید