تاریخ: ۱۵:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مسئول کمیته نقل‌وانتقالات لیگ از تصویب قوانین جدید برای ورود بازیکنان خارجی به ایران خبر داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فریبرز محمودزاده در مورد قوانین جدید سازمان لیگ برای ورود بازیکنان خارجی به لیگ برتر اظهار داشت: با پیشنهاد حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ و به منظور جلوگیری از ورود بازیکنان بی‌کیفیت به لیگ برتر کشورمان قوانین جدیدی برای باشگاه‌‌های لیگ برتری در جهت جذب بازیکن در نظر گرفتیم که می‌تواند کمک شایانی به بالا رفتن سطح لیگ برتر کند.

وی افزود: در قوانین جدید بازیکنانی از قاره‌های آسیا، اقیانوسیه و آفریقای جنوبی می‌توانند وارد فوتبال ایران شوند که در دو فصل گذشته در رده‌های امید و بزرگسالان ملی‌پوش بوده‌اند. پیش از این قانون در نظر گرفته شده برای بازیکنان سه قاره برای سه فصل بود که برای این فصل آن را به دو فصل کاهش دادیم.

مسئول کمیته نقل‌وانتقالات لیگ خاطرنشان کرد: آن دسته از بازیکنانی که از قاره‌های اروپا، آمریکای جنوبی جذب باشگاه‌های لیگ برتری می‌شوند نیز باید در دو فصل گذشته در لیگ‌های A و B قاره‌های اشاره شده که منظور همان لیگ برتر و لیگ یک است، حداقل ۱۰ بازی انجام داده باشند. قانون یادشده هم قبلاً به این شکل بود که بازیکنان این قاره‌ها چنانچه کارت بازی در لیگ A و B کشورشان برای‌شان صادر شده بود می‌توانستند جذب باشگاه‌های داخلی شوند. به طور مثال در برزیل باشگاه‌های سری A و B با توجه به اینکه بازیکنان زیادی می‌توانستند در لیست خود داشته باشند برای خیلی از بازیکنان کارت بازی صادر می‌کردند و این نفرات مشکلی برای ورود به فوتبال ایران نداشتند، اما با قانون جدید بازیکنان برزیلی باید در سری A و B کشورشان یا قاره آمریکای جنوبی و اروپا حداقل ۱۰ بازی انجام داده باشند.

محمودزاده یادآور شد: این قوانین در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تصویب شده است و برای فصل جدی رقابت‌های لیگ به اجرا درخواهد آمد.

وی در پاسخ به این سؤال که تکلیف بازیکنانی مانند منشا که ملی‌پوش نیستند، اما کیفیت بالایی دارند، چیست؟ عنوان کرد: قوانین در نظر گرفته شده شامل بازیکنانی که در فوتبال ایران حضور دارند نمی‌شود، اما چنانچه این بازیکنان برای حتی یک نیم‌فصل در خارج از ایران بازی کنند برای بازگشت به لیگ برتر ایران قوانین اشاره شده شامل حال‌شان خواهد شد./تسنیم

پاسخی بگذارید