تاریخ: ۱۵:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از حل مشکل بدهی فدراسیون شطرنج به فدراسیون جهانی بابت میزبانی از مسابقات قهرمانی بانوان جهان خبر داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیدعلی آقازاده درباره شرایط فدراسیون شطرنج پس از بدهی به فدراسیون جهان اظهار داشت: بدهی فدراسیون شطرنج امروز یکی از معضلات وزارت ورزش است. در سال گذشته فدراسیون متعهد به پرداخت ۶۵۰ هزار دلار بابت میزبانی مسابقات بانوان جهان شد. خوشبختانه این مسابقات آبرومندانه برگزار شد، اما باید بگویم که وزارت ورزش سه برابر تعهدش را پرداخته کرده است. ضمن اینکه فدراسیون کشورمان نیز تعهد داده بود دو سوم این مبلغ را خودش با کمک اسپانسرها بپردازد که البته پهلوان‌زاده رئیس فدراسیون در این باره به مشکل خورد و پولی که حامیان ملی قول داده بودند، تامین نشد.

وی افزود: وزارت ورزش امروز مقابل کل تعهدات قرار گرفته است. ما تا الان ۱٫۷ میلیارد تومان کمک کرده‌ایم و الان سه قسط ۶۰ هزار دلاری باقی مانده است که اگر پرداخت نشود، با خطر مجازات و تعلیق فدراسیون مواجه می‌شویم.

«آقازاده گفت که وزارت‌خانه این پول را پرداخت نمی‌کند.» سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در واکنش به این صحبت پهلوان‌زاده گفت: ما نگفتیم که پولی نمی‌دهیم، اما آن چیزی که وزارت ورزش تا الان کمک کرده، سه برابر تعهداتش بوده است. اگر بخواهیم بیش از این مبلغ را کمک کنیم، باید از اعتبار سایر فدراسیون‌ها کم کنیم. ما هیچ‌وقت نگفتیم که پول نمی‌دهیم.

آقازاده در ادامه گفت‌وگو با رادیو ورزش عنوان کرد: ما در یک شرایط غیر قابل پیش‌بینی قرار گرفتیم. به پهلوان‌زاده پیشنهاد می‌کنم که اشتباه فدراسیون در برنامه‌ریزی برای تامین مالی مسابقات را بپذیرد. او در این زمینه برنامه‌ریزی مناسبی نکرد و باید در شورای معاونین وزارت ورزش صحبت کنیم تا ببینیم چگونه حل کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: این موضوع با تمهیدات و دستوارت وزیر حتماً حل می‌شود. در واقع تدبیر وزارت ورزش بر عدم به وجود آمدن مشکل برای همه فدراسیون‌هاست. من با وزیر صحبت می‌کنم و ان‌شاءالله بتوانیم با یک شرایط بهتری این مشکل را حل کنیم./تسنیم

پاسخی بگذارید