تاریخ: ۸:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مهاجم تیم فوتبال فولاد خوزستان، گفت: شک نکنید تیم ملی از گروهش صعود می‌کند. با شیوه‌ و سبکی که کارلوس کی‌روش دارد این اتفاق رخ می‌دهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رحیم زهیوی فصل قبل بعد از نیم فصل حضور در استقلال خوزستان لژیونر شد و به تیم الشحانیه قطر پیوست.

زهیوی در الشحانیه بدشانس بود و با وجود چند گلی که در مسابقاتی که به میدان رفت به ثمر رساند اکثر بازی‌ها را به دلیل مصدومیت از دست داد.

زهیوی در هفدهمین دوره لیگ برتر به ایران بازگشته تا کار خود را در خوزستان و زیر نظر سیدسیروس پورموسوی دنبال کند.

زهیوی  در مورد شرایط فولاد خوزستان و عملکردش در سال قبل صحبت‌های زیر را انجام داد.

* حضور در قطر خوب اما تلخ بود؛ به خاطر خانواده‌ام برگشتم

حضور در قطر چطور بود. لیگ این کشور را چطور ارزیابی می‌کنی؟

قطر از نظر امکانات شرایط بهتری از ایران دارد. فوتبالیست‌های قطری کیفیت بالایی ندارند اما بازیکنان خارجی حاضر در لیگ این کشور خیلی بهتر از بازیکنان خارجی حاضر در ایران هستند. حضور در قطر خوب اما تلخ بود. در قطر خیلی اذیت شدم. در تیمی بازی می‌کردم که حرفه‌ای نبود و خیلی اذیت شدم. بعد از مصدومیت باید یک ماه و نیم استراحت می‌کردم. هر بازی که به میدان نمی‌رفتم تیم می‌باخت و هر بار که بازی می‌کردم نتیجه خوبی می‌گرفتیم به همین خاطر روی من فشار می‌آوردند که هر طور شده باید بازی کنی. بازی می‌کردم و گل می‌زدم. در ۲۴۰ دقیقه ۳ گل زدم و ۳ پاس گل دادم. می‌توانستم به تیمم خیلی کمک کنم اما مصدوم شدم و نتوانستم جلوی سقوط تیم را بگیریم.  از قطر پیشنهاد داشتم اما دوری از خانواده و افرادی که خیلی دوستشان دارم برایم سخت  است. همه چیز برایم پول نیست.اطرافیانم اهمیت زیادی دارد. شاید آنجا می‌ماندم پول بهتری در می‌آوردم اما اطرافیانم خیلی اهمیت دارند.

* حضور در قطر برای بازیکنان ایرانی خوب است

به فوتبالیست‌های ایرانی پیشنهاد می‌کنی که به قطر بروند؟

بازی در لیگ قطر بازیکنان را قوی‌تر می‌کند. بازیکنانی در این کشور حضور دارند که کیفیت خوبی دارند. لیگ این کشور واقعا امکانات زیادی دارد. می‌توان از لیگ قطر استفاده کرد تا از آنجا راهی اروپا شد.

*به خاطر دوستان و استقلال خوزستان هزینه هتل را دادم

 گفتی پول برایت مهم نیست. مثل اینکه در یکی از سفرها پول هتل استقلال خوزستان را پرداخت کردی؟

بله برایم خیلی سخت بود که ببینم رفقا و بازیکنان سابقم چه شرایط سختی را پشت سر می‌گذارند. خنده‌ام گرفت تیمی به قطر آمده اما منابع مالی را تامین نکردند. کاری که لازم بود را انجام دادم چرا که استقلال خوزستان هم خیلی برای من زحمت کشیده بود.

*با پولادی در مورد بازگشتش صحبت نکردیم

 مهرداد پولادی سال‌هاست که به ایران باز نگشته است. از شرایط این بازیکن صحبت کن.

پولادی فوتبالیست بسیار خوب و با اخلاقی است. پولادی بعد از سقوط تیم به تایلند رفت و دیگر صحبتی با هم نکردیم.

پولادی دوست ندارد به ایران بازگردد؟

خودم به شخصه خیلی دوست دارم این اتفاق بیفتد چرا که پولادی بازیکن با کیفیتی است اما او خودش صلاحش را بهتر می‌داند اصلا در این ارتباط با یکدیگر صحبت نکردیم و سوالی در این مورد نپرسیدم.

*رابطه‌ام با استیماچ خوب بود

ایگور استیماچ سرمربی الشحانیه به خاطر حضورش در ایران تو را انتخاب کرد؟ ارتباط‌تان چطور بود؟

بله او به خاطر حضور در ایران و شناختی که از من داشت انتخابم کرد. اتفاقا رابطه خوبی داشتیم اما متاسفانه شرایط بد پیش رفت و در نهایت تیم سقوط کرد.

*دوستانم گفتند دیوانه‌ای با این مبلغ به فولاد می‌روی

 چه شد به فولاد بازگشتی چرا که پیشنهادات خوبی داشتیم؟

از همه تیم‌ها پیشنهاد داشتم. رقم‌های خیلی خوب و بیشتر از فولاد به من پیشنهاد داده شد. دوستانم می‌گفتند دیوانه هستی که با این مبلغ به فولاد رفتی. می‌گویند شاید تیم ملی را هم از دست بدهی اما این مسئله را قبول ندارم چرا که از استقلال خوزستان لژیونر شدم و به  تیم ملی رسیدم. هر بازیکنی کیفیت داشته باشد کارلوس کی‌روش او را دعوت می‌کند. ۵ بار به تیم ملی دعوت شدم که متاسفانه ۳ بار مصدوم شدم. نمی‌دانم اسم این مسئله را حکمت می‌توان گذاشت یا … . با امید خدا اگر بار دیگر به تیم ملی دعوت شوم تمام تلاش را می‌کنم تا اینبار خودم را ثابت کنم و به جام جهانی بروم.

*به عشق پورموسوی و مردم به فولاد آمدم

 گفته می‌شد خیلی به استقلال نزدیک شدی. یعنی به خاطر فولاد از این تصمیم منصرف شدی؟

بله از استقلال، پرسپولیس، ذوب آهن، سپاهان و خیلی باشگاه‌های دیگر با من تماس گرفتند. به خیلی از تیم‌ها در همان روز اول پاسخ منفی دادم و به برخی دیگر  چند وقت پیش جواب منفی دادم. به عشق سیدسیروس پورموسوی و مردمی که خیلی به من لطف دارند به خوزستان بازگشتم و به فولاد رفتم.

*پورموسوی توانش را در اوج بی پولی و مشکلات نشان داد

فکر می‌کنی پورموسوی بتواند در فولاد هم مثل استقلال خوزستان موفق شود؟

 پورموسوی ۱۷ سال در عرصه مربیگری فعالیت کرده است. او ابتدا در رده پایه بوده و الان ۶-۷ سال است که در رده بزرگسالان کار می‌کند. همه دیدند استقلال خوزستان را در اوج بی پولی و دریای مشکلات را به خوبی هدایت کرد و با ایجاد همدلی تیم را حفظ کرد. اگر مربی دیگری بود نمی‌توانست باعث صعود استقلال خوزستان از گروهش شود.

*با روش کی‌روش از گروهمان در جام جهانی صعود می‌کنیم

 نظرت در مورد صعود بی دغدغه تیم ملی به جام جهانی چیست؟

از صعود تیم ملی خیلی خوشحال هستم. همه مردم از این موضوع شاد هستند. زمانی که بچه بودم وقتی تیم ملی به جام جهانی نمی‌رفت مسابقات را نگاه نمی‌کردم. الان این حرف را نمی‌زنم که بخواهم خودم را به تیم ملی نزدیک کنم. تیم ملی ارزش زیادی دارد. چه باشم چه نباشم دوست دارم تیم ملی موفق شود. شک نکنید تیم ملی از گروهش صعود می‌کند با شیوه‌ای که کارلوس کی‌روش دارد این اتفاق رخ می‌دهد.

*بدون شک به تیم ملی می‌رسم

چقدر انگیزه داری تا در لیگ هفدهم بتوانی به تیم ملی برسی و راهی جام جهانی شوی؟

تمام تلاشم را می‌کنم و مطمئن باشید دوباره به تیم ملی دعوت می‌شوم. از آنجائیکه به خودم اعتماد دارم می‌دانم این اتفاق می‌افتد.

* مهاجمان تیم ملی از من بالاتر نیستند

در خط حمله بازیکنانی مثل مهدی طارمی، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، رضا قوچان‌نژاد و … حضور دارند در این شرایط رقابت را سخت نمی‌بینی؟

همه بازیکنان خوب  و با کیفیتی هستند که به آنها احترام می‌گذارم. درست است سردار آزمون و علیرضا جهانبخش در اروپا بازی می‌کنند اما همه در یک سطح هستیم. در ایران  بازیکنان خوبی حضور دارند و به نظرم این نفرات بالاتر از من نیستند.

* بدون شک فوتبال ورزش اول ایران است

مهدی تاج گفته فوتبال ورزش اول ایران است که برخی رشته‌ها به این مسئله اعتراض کردند.

شک نکنید چنین موضوعی هست. اگر از ۱۰ نفر سوال کنید همه فوتبال برایشان مهم است تا رشته‌های دیگر. به نظر من این حرف که فوتبال ورزش اول ایران هست درست است.

*هواداران از هفته اول تیم را حمایت کنند

وصحبت پایانی؟

از هواداران فولاد می‌خواهم از همین هفته اول به ورزشگاه بیایند و تیم خود را به شدت مورد تشویق قرار دهند.

/فارس

پاسخی بگذارید