تاریخ: ۸:۴۶ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رئیس سابق کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: هواداران پرسپولیس در مبارزه با استعمال دخانیات پیشگام شوند و این باشگاه پرطرفدار در این زمینه فرهنگ‌سازی کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،احمد هاشمیان  در مورد جریمه هزار دلاری که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای پرسپولیس در جریان لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفت و برخی این رای را ظالمانه دانستند گفت: اینکه براساس وضع برخی قوانین بخواهیم با رفتارهای خلاف ورزشی مقابله کنیم بسیار خوب است و ورزش می‌تواند بهترین ابزار برای فرهنگ‌ساز باشد. با این حال مسئولان برای اجرای این قوانین باید به باشگاه‌ها فشار بیاورند و آنها را اعمال قانون کنند. در نگاه اول شاید این مساله ظالمانه باشد اما واقعیت این است که مراجع ورزشی به جز باشگاه‌ها از طریق دیگری نمی‌توانند با هواداران در ارتباط باشند و از آنها بخواهند کاری انجام بدهند.

وی افزود: هواداران به باشگاه‌هایشان علاقه دارند و می‌خواهند که تیم‌ محبوب‌شان موفق شود و به همین دلیل مراجع ورزشی هم با اعمال قانون باشگاه‌ها تلاش می‌کنند در این زمینه فرهنگ‌سازی شود. چقدر خوب است که هواداران پرشمار و فهیم پرسپولیس در زمینه مقابله استعمال دخانیات پیشگام شوند و به بهانه همین جریمه کنفدراسیون فوتبال آسیا هوادارا این باشگاه بزرگ بتوانند گامی بزرگ در زمینه فرهنگسازی و مبارزه با سیگار بردارند.

رئیس سابق کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا می‌توان چنین جرایمی را در آئین‌نامه های داخلی در نظر گرفت اظهار داشت: دقیقا می‌توان چنین کاری کرد و اگر در آئین‌نامه‌های انضباطی داخلی مبارزه با سیگار و استعمال دخانیات لحاظ شود دیگر نیازی نیست که باشگاه‌های ایرانی از طریق کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا جریمه شوند. حتی باشگا‌ه‌های ایرانی هم می‌توانند جام ترک سیگار را به صورت نمادین به هوادارانی که سیگار را ترک می‌کنند اهدا کنند.

هاشمیان در مورد اینکه برخی صدور چنین رایی را تقابل با پرسپولیس از سوی برخی کشورهای مخالف ایران عنوان می‌کنند اظهار داشت: نباید چنین نگاهی داشت. اینکه بگوییم برخی کشورها که مخالف ما هستند به فکر سلامتی هواداران ما بوده‌اند که یک باشگاه ایرانی را جریمه کرده‌اند نگاه درستی نیست ضمن اینکه مسئولان کنفدراسیون و فیفا نباید گرایش‌های سیاسی داشته باشند.

/فارس

پاسخی بگذارید