مدیرکل ورزش و جوانان مازندران خبرداد:
تاریخ: ۲۲:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
نام نویسنده: علی احمدی
خیز مازندران برای تکمیل ۵۰ طرح ورزشی نیمه تمام

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت که در سال جاری ۵۰ طرح نیمه تمام ورزشی باقی مانده از دولت گذشته در مازندران تکمیل می شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،حبیب حسین زادگان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برای تکمیل این طرح ها که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند ، حدود ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی گفت که اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح ها بر اساس قانون بودجه سال جاری از محل اختصاص ۲۷ صدم درصد اعتبار عمرانی به ورزش تامین می شود.
حسین زادگان افزود : در مازندران ۱۱۰ طرح ورزشی نیمه تمام وجود دارد که برای تامین آن افزون بر ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
براساس لایحه بودجه سال ۹۶ ، دستگاههای دولتی موظفند تا نیم درصد از اعتبار عمرانی دستگاههای خود را به ورزش اختصاص دهند که ۵۰ درصد از این مبلغ باید در اختیار اداره کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش قرار گیرد.
این ماده قانونی که گره گشا کمبود اعتبار ورزشی در استان های کشور بود در دولت گذشته قطع شد و یک بار دیگر دولت تدبیر و امید در لایحه بودجه سال ۹۶ آن را احیا کرد و با تصویب مجلس شورای اسلامی ، بار دیگر اجرایی شد.
مازندران سه میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت دارد . سرانه فضای ورزشی در این استان حدود یک متر مربع و برابر با اهداف تعریف شده در برنامه پنجم توسعه است .
ورزشکاران مازندرانی در دولت یازدهم افزون بر یکهزار مدال رنگارنگ ورزشی را در حدود ۵۰ رشته ورزشی در رقابت های برون مرزی از جمله منطقه ای، آسیایی، بین المللی، جهانی و المپیک کسب کردند.

پاسخی بگذارید